kapka

Jak se bránit proti nevhodným webovým stránkám, kde je v doméně něčí jméno?

Dcera založila na fb jednomu klukovi fanpage, on to ví, nevadí mu to či je s tím smířen či mu to dělá dobře, to nevím. 🙂
Jenže někdo vytvořil stránky na webu, kde je v doméně jeho jméno a příjmení a taky fanpage a obsah je dost perverzní. Asi to má být parodie na tu fanpage, nevím. Může dcera nějak zařídit, aby ty stránky byly zrušeny, aby se ten kluk třeba nenaštval? Dá se to někde nahlásit? Na blogu to jde, ale jak to je na webu? Adresa neobsahuje nic, z čeho by se poznalo třeba, že je to vytvořeno na, dejme tomu, webgarden. Jak tedy ty stránky zrušit? Přeci nemůže někdo dát do domény jen tak něčí jméno a navíc s takovým obsahem? Nebo ano?
Doplňuji:
To Hlada, díky za odpověď. My jsme nakonec zjistili, že to jsou tak naprogramované stránky, že můžete do adresního řádku napsat úplně cokoli + jedno konstantní slovo a vždy se zobrazí ten samý obsah. No, nachytal nás dobře, ten co to vymyslel. 😁
Dala bych sem odkaz, aby bylo jasné, o čem mluvím, ale obsah stránek je s hvězdičkou. I když svým způsobem zajímavý. Kdo by byl hodně zvědavej, tak ať se mi ozve přes profil, pošlu odkaz.

Nejlepší odpověď
Hlada

Obecně není vhodné zveřejňovat na internetu takové údaje, které by mohly být zneužitelné. V tomto případě by dotyčný musel podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Majitele domény může zjistit jen policie. Stránky mohou být kdekoli i na vlastním serveru bez webhostingu.

Další odpovědi
Emefej

Jisté informace o doméně můžete zjistit zde: http://www.who­is.net/