jiri2019

Jak se bránit proti křivému obvinění z dluhu?

Pracoval jsem pro finanční poradenskou skupinu Partners a po nějaké době vyžadovali nesmyslně peníze za určité věci (systém, školení..)

Písemně jsem to nakonec dostal od jejich právního zastoupení, ale samozřejmě to bylo udělané na „vrácené provize“, které nikdy ani neexistovali.
Celé to dospělo tak, že mám předvolání k soudu.

Částka se samozřejmě navýšila a mě teď zajímá, jak to vyřešit, aby jim tohle neprošlo.
Zažalovat je?

Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Edison

Tak pokud je to tak, jak říkáš, tak soud vyhraješ. To samo o sobě vysvětlí situaci snad dost jasně. Doporučil bych najmout si na tohle právníka. Křivé obvinění a jeho definici jistě najdeš v trestním zákoníku.

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím s odpovědí Edisona, máte-li pro svá tvrzení
podklady, můžete-li je prokázat, nemusíte se soudu obávat.

Otázka je, jestli „vrácené provize ani neexistovaly“ → myslím, že by Vás
bez podkladů společnost těžko žalovala (musí pro ty provize mít nějaké podklady).

Stejně jako Edison ale doporučím dobrého právníka.
(Dluh není trestný čin a nelze z něj nikoho (křivě) obvinit.)

Pokud jde o dluh (systém, školení), tam bych doporučila
vzít všechny podklady, které máte k dispozici včetně smluv
o spolupráci apod. a zkonzultovat vše s právníkem.

U podobných společností (netvrdím, že tomu tak musí být i u Partners)
se člověk může k něčemu zavázat, aniž by tušil, že jde o závazek
(i smlouvy s nimi je rozumné před podpisem zkonzultovat s právníkem).
__

Se žalobou nespěchejte, napřed vyřešte tento soud.
________

Poznámka:
Já k podobným společnostem ani k jejich „finančním poradcům“
nemám důvěru, ale Partners jsem mj. pro to, jak vznikli, považovala
za jednu z těch slušnějších. Proto mne Vaše zkušenost překvapuje.

nyjono

Pokud je to už ve stadiu předvolání u soudu, asi by to chtělo právníka.

Pro příště si lépe prověř firmu, se kterou plánuješ spolupracovat. Na internetu (z důvodu jisté anonymity) nelze všemu věřit.