Jak se bránit prodání osobních dat od operátora jiné osobě?

Operátor umožní sledovat mobily – http://www.li­dovky.cz/patec­ni-ln-operator-umozni-sledovat-mobily-fez-/media.aspx?c=A130718­_220409_ln-media_vs#utm_sou­rce=rss&utm_me­dium=feed&utm_cam­paign=ln_lidov­ky&utm_conten­t=main, údaje o přesné poloze a telefonních číslech, s nimiž byl majitel mobilu v kontaktu. Včera, před týdnem nebo před půl rokem. Přesně takové údaje bude za poplatek 1700 korun poskytovat T-Mobile majiteli SIM karty od 1. září.

Co ho k tomu vede? Bude tak možné sledovat pohyb například manželky? A co ostatní operátoři?

Nejlepší odpověď
Funna

ale to se má týkat informací jen tvého vlasního mobilu o které si ty požádáš, ne že ti někdo dá informace o cizím telefonu…

Další odpovědi
nonnel

Ostatní operátoři se začnou předhánět v cenách. Tak už to u nás bývá zvykem. Ještě že nemám mobil.

anonym

Není definováno komu, takže všem, kdo si zaplatí?

Funna

nevím…lidovky nemám…ale poslouchám radiožurnál a tam řekli…od (nejaké datum), bude jeden z operátorů (neřekli který) zveřejňovat zadarmo tyhle informace…a pak to o tom T-mobilu (že ot 1.9. a že za prachy)…a je to reakce na prohraný soud s někým, kdo chtěl informace o vsém telefonu a oni mu je odmítli vydat…že jen polii a ještě komusi, ale ne lidem…tak byl soud a chlap to vyhál, protože e podle zákona na ochranu osobních údajů – i když to zní divně, jsou povini ti je dát…