Janina86

Jak se bránit při zneužití plné moci kterou podepsala babička?

Babička podepsala plnou moc právníkovi aby peníze od notářky přišly k němu na účet a pak je měl poslat on babičce na její účet ,bohužel babička už peníze neviděla a pána nemůžeme sehnat,dá se někam odvolat a něco dělat s tím?Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Já bych to viděl na nahlášení Policii ČR. Tady fundovanou odpověď asi neobdržíš.

Další odpovědi
Pepa25

Máte k dispozici kopii plné moci? Pokud ano a podmínky skutečně neslnil (pozor, mohly tam být nějaké lhůty atd.) tak bych ověřit v následujícím odkaze, jestli je to advokát: http://vyhleda­vac.cak.cz/Unit­s/_Search/sear­ch.aspx Zároveň tam jsou i oficiální adresy. Varianta 1: je to advokát – poslach bych mu doporučený dopis, pokud nebude reagovat, potom podnět na Českou advokátní komoru. Varianta 2: není to advokát, ale nějaký podvodník: trestní oznámení na Policii.
Pokud kopii plné moci nemáte, tak doufám víte aspoň jméno toho člověka. Tak můžete postupovat podle výše uvedeného postupu. Pokud nevíte ani jméno, tak bohužel zůstává jen trestní oznámení na neznámého pachatele.

anonym

Pokud měl plnou moc tak asi peníze už neuvidí. Může se soudit – otázka je kolik to bude stát.

Quimby

Poder trestní oznámení na toho právníka za nedovolené obohacení. Samozřejmě kopii smlouvy, že to měl poslat a neposlal vezmi s sebou.

zzzlatokopka

Nikam se neodvolávej, zajdi i s babičkou na policii a podejte trestní oznámení. Raději hned, ať se policii podaří ještě ty prachy dohledat. Vemte sebou k tomu všechny dokumenty.