Kokyna

Jak se bránit před sousedkou?

Asi před rokem jsme se nastěhovali do panelového domu… Mám dvě děti 1,5 roku starého syna a 6 měsicní holčičku… Už ten den co jsme se nastěhovali jsme dostávali pojmenovaní od sousedky co bydlí pod náma křičela po nás po chodbě, že máme stěhovat potichu atd… no nic to jsem přešla… Ale začíná se to stupňovat vadí jí že děti brečí okamžitě bouchá do stropu nebo jde na balkon a křičí na nás že je to neunosný.. Děti si nemůžou hrát jakmile se malej proběhne okamžitě přijde nahoru a moralizuje jak jsem špatná matka že si ho neumím srovnat aby neběhal.. Snažila jsem se jí slušně upozornit že je hyperaktivní a že se ho snažím krotit. Snažím se s nimi být co nejčastěji pryč.. Obě děti nejdéle v pul 8 večer spí takže večer je klid.. Chodí k nám odpoledne a nadává že děti běhaj… Nikdo jiný si nestěžuje jen ona už nevím co dělat psychicky mě to ničí… často kvůli tomu brečím a jsem zoufalá.. Jak se můžu bránit??

Nejlepší odpověď
Kepler

Mám doma něco podobného (tedy soused pode mnou). Jasný případ sociopata. Ty se nedopouštíš přestupku proti občanskému soužití, to ona. Pokud dojde k jasnému přestupku z její strany a budeš mít na to svědka, doporučuji vše oznámit na přestupkovou komisi příslušného MěÚ. Jinak se můžeš kvalifikovaně poradit třeba na BKB (Bílý kruh bezpečí), což je odborná právní poradna zdarma. Mám s ní dobrou zkušenost.

Další odpovědi
Drap

Ve společných domech se takovým věcem nelze dost dobře bránit. Možná jsou dvě řešení. Odstěhovat se jinam, nebo počkat až sousedka umře a modlit se, aby nový nájemník byl tolerantnější.

Lamalam

Blbovi se neubráníš.

yuko

S takovou jezibabou je to tezke. Nejlepe bude si ji prestat vsimat, igonorovat. Nemuzete za to, ze dum neni dobre izolovany proti hluku a pokud ji vadi hluk, pak nejen z Vaseho bytu. Ale jste tam novi, tak si na Vas posvitila. Ignorovat babu jednu. Navic – ona Vas taky rusi, deti nemohou spat, protoze krici z balkonu, boucha do stropu, mozna na topeni. Mozna na Vas posle kontrolu a ta zjisti, ze hluk z Vaseho bytu je normalni, jako z kazdeho jineho. Mozna ma vecer pustenou televizi nahlas? Co dela cele dny sama doma? Sedi a mlci nebo ciha na zvuky, aby mohla vybehnout? Je to krava. Ono ji to casem prejde. A kdyz bude zvonit u Vasich dveri, tak ji neotvirejte. Mate prece jenom jedny nervy nebo ne?

dudu

Těžko, ale měj na paměti rčení pana Wericha: „Když se s blbcem hádáš déle než půl minuty, dohadují se pak už blbci dva“.

nyjono

Souseda si nevybereš.
Jak píše Drap. Buď se přestěhovat nebo vydržet.

Kryšpín

Koupit ji Robertka s návodem

Dochy

Ignorovat, nebo někde „žalovat“. Je jistá (i když asi ne příliš velká) šance, že pokud přestanete být pokorná a omlouvat se, přestane ji to bavit.

Máme rodinku nad náma, je trochu protivné když kluk začne dupat v době kdy chceme spát (máme také malé děti tak se spí i odpoledne), ale co se dá dělat. Problém není v klukovi, ale v baráku 😉

Kokyna

Ta má tolerantnost nulovou… My jestli jsem denně doma 2 hodiny je to moc já jsem z dětma skoro pořád venku… a jak mám ročnímu dítěti nakázat aby sedělo..??? A jen tak neumře je jí kolem 50sáti :D