jak se bránit pomluvě

Po tříletém soužití jsem se rozešla s přítelem a on mně začal pomlouvat,že při vystěhování jsem ho okradla o jeho peníze,které měl v mém bytě,vykládá to své rodině,přátelům i v prái,jak se mám bránit a proč to vůbec dělá?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud seženete nějaké svědky,kteří budou ochotni dosvědčit,že vás pomlouvá,tak na něj podejte trestní oznámení pro pomluvu.

Další odpovědi
BENYTA

Je to jistě jen jeho obranná reakce na rozchod,z nes­mrtelné lásky se stane nesmrtelná nenávist,přejde ho to časem,čím víc se tomu budete bránit,tím víc budete podezřelá,že je to pravda.Protože vám asi nikdo nemůže dokázat vaši nevinnu,raději to ignorujte…

panenka

Skusila bych mu slušně vysvětlit aby toho laskavě nechal pokud nepřestane tak se zkuste pak obrátit na policii a řeknite jim že vás váš bývalí přítel vás otěžuje a zda by se s tým dalo něco dělat určitě vám pomůžou.Hold když to nepude po dobrém musí to jít po zlém

Michal

Je to těžké,ale nechte to být.On teď bude kopat kolem sebe,aby ukázal jaká jste byla partnerka.Pravda se stejně ukáže.Ve složitějším případě vašeho pomlování předejte věc soudu.

Zdroj: život

SvingaJojo

Kdo vás zná, tak ví, že něčeho takového, krást peníze apod., nejste schopná. Nic sice neřekne, ale v duchu bude na vaší straně. Když začnete pomlouvat vy jeho, stejné okolí nabyde přesvědčení, že něco na těch pomluvách je, když se tak bráníte. Holt, je to těžké, ale myslete si své a mějte stále před očima své čisté svědomí.a na tváři milý úsměv…Proč to dělá? Protože moc dobře ví, že větší díl na vašem rozchodu leží na jeho bedrech/ ale i vy máte svůj díl/ a tak vám chce ztížit, znepříjemnit život přes vaší Achilovu patu, kterou za ta léta s váma velmi dobře poznal…Když vaše tolerance a shovívavost již vyčerpají svůj díl a když pomluvy partnera se stanou ještě hlubšími, přikláním se k trestnímu oznámení, které ale musíte doložit výpověďmi svědků…Držte se, vše má svůj konec.

vecernice

Taky jsem to zažila,ale spravil to čas,protože všechno jednou vypluje na povrch.

atriplex

Trestní oznámení je bezpředmětné. Musela byste prokázat, že vás tato pomluva VÁŽNĚ poškodila. Např. vyhodili vás z práce, nedostala jste půjčku od banky a podobně. Pokud něco tak vážného neprokážete, nemůže se jednat o pomluvu ve smyslu trestního zákona. Pokud byste to stále chtěla vést cestou úřední, připadá na místě přestupek proti občanskému soužití dle §49/1c z.č. 200/1990Sb., který by pak řešil obecní úřad a pachatel by pak mohl dostat pokutu. Pozor na promlčecí dobu 1 roku, lhůta začíná běžet okamžikem spáchání skutku a nikoliv okamžikem oznámení.

lorja

Zřejmně není schopen se vyrovnat s tím,že jte se spolu rozešli a tak se vám pomluvami mstí.Já bych mu napsala doporučený dopis ve kterém bych mu dala jasně najevo,že se mi jeho jednání nelíbí a jestli s ním nepřestane,tak na něho podám trestní oznámení.Počkala bych tři týdny a pokud by v pomluvách pokračoval,oznámení bych podala.

allayne

Protože je magor..... je zajímavé, že po tolika letech dokáží takhle pomlouvat…stalo se mi to stejné, jen se to netýkalo peněz, dodnes jsem nepřišla na to, proč to udělal, možná byl zhrzen. blb…