Avatar uživatele
lišačka

Jak se branit ohnostroji uprostřed vesnice a blízkosti domu, kde spí malé děti?

Problém s ohnostroji
Doplňuji:
Pejsek musel být uspán jinak by to nepřežil.Po dobrém poprosit obecního zastupitele, zda by mohli jít jinam byl pouze řečeno, že to stejně ničemu nepomůže, když to létá všude. Před loni bylo propálené linoleum na balkoně, bohužel to není zdokumentované. Zahrada je plná petard a doma spali děti. Rámus jak za války – stížnost asi nepomůže! Nakoupit a pouštět jim to na barák- doma si to nedělají.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? jendahun, hanny 2 před 4498 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jedině zavolat PČR, že je rušen noční klid. Nechci být špatným prorokem, ale ze zkušenosti si myslím, že vám to nic platné nebude. Je to sice zjevné porušení zákona, ale mlčky se to přejde, nebo se to postupně vytratí. Pouze aý v případě , že vám dům zapalí, tak začne policie aktivně jednat

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Nijak,nevycházet z domu a počkat až to skončí.Bydlím uprostřed městské čtvti,kousek od nás je park a je to tu každý Silvestr jak ve válce.Jedině se stát vlivným politikem a zakázat to!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

U nás je to taky a nikdo s tím nic neudělá ,jen se obrnit trpělivostí a přečkat to. Dokud se to bude prodávat ,budou lidé a zvířata trpět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MadAnnie

A nedá se to jednou v roce vydržet? Spousta lidí má malé děti a taky psy a přežily to. Kdyby to bylo často, tak by se to řešit mělo, ale zrovna na Silvestra? Nedělejte, že Vy jste seděla každý Silvestr doma a byla potichu a nepouštěla ohňostroje…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Dát návrh k zastupitelstvu obce aby pro podobné radosti byl vyhražen prostor mimo obydlenou zónu. Vedle ochrany klidu dětí(za pár let budou taky střílet) bych víc argumentoval větším společným prožitkem, protože na jednom místě se sejde víc lidí a bude tam větší množství ohňostrojů. Konkrétně na Silvestra bych dokonce podal na město nějaký grant, žádost o dotaci na společné petardování – dotaci využil jak na propagaci, tak třeba na nějaké občerstvení apod. Může se toho chytiti i nějaký ambiózní zastupitel, který této myšlenky využil na svoji volební preferenci.

Ve své podstatě – nejmse na tom tak ekonomicky špatně, když je mezi námi tolik lidí kteří vypálí během chvilky tisícovky korun.

Doplňuji:
A navíc – domluvil bych se s hasiči, aby myšlenku z důvodů požární prevence podpořili. Budou mít větší sílu než vy sama.

Upravil/a: venkovan

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Berušinka

Já bych mlčky čekala, a pak se jim přišla vysmát až jim to ustřelí prsty =D

Nebo – pokud jsou to slušní lidé z vesnice, tak je poprosit, aby šli třeba někam dál, sice rány budou, ale třeba ne v takové síle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

To prostě nemá řešení.Už roky se opíjím představou,že bych jednou mohl tu petardu strčit těm hajzlíkům do prdele a odpálit.Já se vsadím,že by ho pro příště přešla chuť střílet rakety.U nás bývají trhy a jednou jsem zažil,jak jeden přiopilý blbec hodil petardu okolo projíždějící mamince pod kočárek s děckem.Byla z toho rvačka a od té doby jsem na takovou zábavu alergický.Taky mi už vypálili sklep.Prostě na takový dobytek platí jen fyzická bolest.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Ale zase na druhou stránku-kdyby se měli rušit každý ohňostroj všude,kde bydlí poblíž dítě,tak by žádný ohňostroj nikde nikdy nebyl.Snad se to dá jednou za rok těch 20 minut vydržet,né.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek