zjentek

Jak se bránit nečekaným, organizovaným náletům sýkorek?

Útočí v menších, rozdělených hejnech o zhruba 12. jedincích. A klovou a klovou. Ušetřeno klovu je pouze to, co v zahradě není. Ozdobný věnec na vstupních dveřích zničen a po zahradě roztahané vajgly ze sousedovic popelníku. To jen namátkou, ale výčet škod je v důsledku mnohem rozsáhlejší, díky.

(Zjevně jde o genderově vyvážená/neutrální smíšená hejna, složená převážně z koňader a modřinek obou pohlaví.)

Nejlepší odpověď
Ametyst

Panejo, to už má blízko k Hitchcockovu horroru Ptáci. Já se smířila s tím, že o úrodu se dělím s přírodou, proto vždycky nechávám pro ně na stromech něco ovoce, na keřích rybíz a pár malin, a ptáci to ocení. Bude dobré, když jim nasypeš do krmítka, aby přestali řádit. Nevěřím, že to dělají jen tak naschvál.

Další odpovědi
Kelt

Viděl jsi horor Ptáci ? Třeba bude druhý díl. Ne, sranda, ale pro tebe asi ne. Doporučil bych sehnat si dravce, nebo tam pouštět letadlo na vysílačku. I když je to drahé, tak ptáci budou lítat, jakmile pomine nebezpečí. A těžko budeš sedět celý den na zahradě a pouštět tam stroj. Pak snad použít nějaké odpudivé nástřiky, které smrdí, nebo něco, co by je odpudilo, např. pichlavý povrch. Jestli se proti nám spikli ptáci a pak začnou zvířata, bude konec.

nyjono

Nečekaným?
Pokud toho provedli tolik, tak to určitě není nečekané.
A souhlasím s Ametyst. Nasyp jim krmení a pravděpodobně nebudou mít potřebu hledat jinde.

aliendrone

Na rozdíl od kolegů respondentů bych na to šel JINAK! Primárně bych rekognoskoval okolí na případný výskyt prázdných lahví a pokusil bych se zjistit jejich bývalý obsah. Hele, jednoho navštěvují bílé myšičky, jiného mravenci, takže proč ne sýkorky? ;)

Venkoncem ohlodaný věnec a vajgly ze sousedova popelníku pasují jako klasické relikty z včerejší pařby, takže… ;) :D :D

zjentek

Sýkory mají jednou v roce, těsně před zimou takový období, kdy prolítnou a proklovou VŠE, navzdory plným krmítkům. Nutí je k tomu možná instinkt. Určitě mně neškodí schválně a nejde u nich ani o zlozvyk (jednají nejspíš podobně jako já tady na webu), přesto mě zajímá protiobrana.

Ametyst

Kelt: my přece bojujeme proti přírodě po celé planetě, tak není divu: zakazujeme fotosyntézu, protože jsme si vytipovali nepřítele, CO2, bojujeme proti globálnímu oteplování, které se slovně zredukovalo na „změnu klimatu“. Příroda se asi nestačí divit, jak jsme blbí a zabíjíme se, místo abychom dýchali.

Dochy

Kelt: Ptáci, pokud vím, mají zrovna čich na h… (obvykle) takže smrad odežene potenciální oběti, nikoli útočníky.