karbo

Jak se bránit násilníkovi?

Dobrý den, prosím o radu.
Napíšu to ve zkratce.
Před pěti lety jsem bránil slovy jistou dívku před slovním napadánim. Skončil jsem v bezvědomí a s mnohočetným zraněním v nemocnici.Bylo to hlášeno na PČR. Násilník dostal od soudu pokutu, kterou následně pět let po mě násilník vymáhá. Bydlíme v jedné vesnici.Kdekoliv ho potkám,vydírá,vyh­rožuje či mě fyzicky napadne. Bojím se kamkoliv jít a mám velký strach jak o sebe tak o rodinu.
Tuto sobotu jsme se vrátili z dovolené a šli si s přáteli sednout do restaurace a popovídat si o zážitcích.Za­nedlouho násilní přišel a bez jakéhokoliv varování přišel k našemu stolu a dal mi tzv. „hlavičku“ čím mi způsobil dvojtou frakturu nosu a poškodil oko. Přítelkyně se mě chtěla zastat, ale ihned od nej dostala ránu pěstí do obličeje.Opět jsme skončili v nemocnici.
Hlásili jsme to na policii,ale víc jak podánní tr.oznámení pro nás udělat nemůže.
To,že mi vyhrožuje zabitím i rodiny,třeba podpálí dům …nevím.
Opravdu žijeme se strachem a nevíme co dělat.
Proto si vážíme každé odpovědi, co nám pomůže, kam se obrátit apod.
Děkujeme předem.

Nejlepší odpověď
setapouch

Podat trestní oznámení, nezapomenout uvést do protokolu nebo v písemném oznámení např. „žádám, abych byl/a vyrozuměn/a o tom, s jakým výsledkem bylo moje trestní oznámení prošetřeno“. Policie tě pak musí do 30 dnů vyrozumět.

Máš možnost navrhovat důkazy, např. přiložit lékařskou zprávu, uvádět svědky apod. Moc bych se divil, kdyby policie nekonala, ale pokud ano, podat podnět k prošetření GIBS (Generální inspekce bezpečnostních sborů, taková policie proti policii).

A pár paragrafů trestního zákoníku:
§ 146 Ublížení na zdraví
Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

§ 175 Vydírání
Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitým trestem.

§ 353 Nebezpečné vyhrožování
Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

§ 354 Nebezpečné pronásledování
Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že

  1. vyhrožuje ublížením na zdraví nebo jinou újmou jemu nebo jeho osobám blízkým,
  2. vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje,
  3. vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak kontaktuje,
  4. omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života, nebo
  5. zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu,

a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Doplňuji: nejsem právník, jen můj názor.

Další odpovědi
Drap

Jiné řešení než trestní oznámení na policii v regulích zákona neexistuje.
Otázka je tak trochu zmatená. Násilník výmáhá pokutu, kterou mu udělil soud po tobě ?.

anonym

Apeloval bych důkladně na policii,popř.na kriminálku.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=krimin%C3%A1ln%­C3%AD+policie+%C4%8Dr
Potom doporučuji paralyzér,ply­novku,popř.osob­ní zbraň.

anonym

Nevím jak jsi na tom fyzicky, co mu to třeba vysvětlit s nožem v ruce? Mě už kolikrát na ulici pomohlo, že jsem vytáhl z kapsy motýlka (typ nože).

bolak

hlavně nám pak napiš jak to dopadlo, já osobně bych vymyslel nějaké řešení ala Dexter, ale ty seš v jiný situaci, máš rodinu, atd…

arygnoc

neuveriteľné!
setapouch odpovedla na 1*.

palec.

len mi tam chýba jeho osobný postoj – on osobne, podľa tu ním prezentovaných názorov, by vytiahol kudlu či dve a z násilníka by narobil steaky.

tak teraz neviem, či pri presadzovaní bránenia sa kudlou kecal, alebo si uvedomil svoj omyl.

😉

setapouch

Vždycky odpovídám na 1*, pokud jde o zákony nebo počítače, to především.

Dál, nemyslím, že jsem někdy říkal bránit se nožem. Nůž je velice ošemetná záležitost, obránce o něj může snadno přijít. Osobně nosím palnou zbraň pánů Makarova, Walthera nebo Glocka. Pokud by byl bezprostředně ohrožený život nebo zdraví můj nebo mých blízkých, neváhal bych ji použít. Ale tato situace, na základě pouze poskytnutých údajů, by asi s nutnou obranu s pistolí byla na hraně (i když ne nutně za).

karbo

Myslím si,že to je vydírárání,vyh­rožování i omezování na svobodě.
Řeší to policie,ale jinak než papírově nepomůže.Asi až dojde na nejhorší.

karbo

Ano,pokutu vymáhá po mě.

bolak

pořiď si nějakou skrytou kameru, která umí běžet 24 hodin denně a všechno si nahrávej, nebo přinejhorším s tím můžeš jít i do televize, snad ještě existuje něco jako byl na nově občanskej jouda, já osobně bych si koupil bouchačku, našel si chvilku až bude ožralej, hodil bych po něm rukojětí nůž se slovy chytej, a jakmile by ho měl v ruce a byly by na něm otisky, zařval bych „odhoď zbraň“ a pak to do něj sázel, ale určitě jsou i nějaký méně elegantní možnosti, třeba jak píše setapouch

setapouch

Proč střílet? Dá se mu narafičit dětské sado-maso porno. Dostane pár let v chládku a „jeho prdel pozná středověk“ :D

Drap

Podal bych ihned další trestní oznámení. To hraničí s vydíráním.