Enki

Jak se bránit, když bývalá přítelkyně zatajila dopisy od exekutora a teď mám nařízenou exekuci na majetek.

Exekuce je v místě, kde bydlím přechodně u nové přítelkyně, která je v podnájmu. Věci, které se v bytě nachází jsou její nebo patří domácím, jsou několik let staré, takže od nich nejsou ani účtenku od zakoupení. Kdyby mi ty dopisy přiznala tak mám po problémech. Ale exekutor chce celou částku najednou a nechce se bavit o splatkovem kalendáři.

Nejlepší odpověď
Hlada

Kvůli zatajení dopisu to nebude. To je naprosto vyloučené. Exekutor může konat na základě exekučního titulu, což je zpravidla pravomocný rozsudek. Jestli jsi nebyl odsouzený a nebyli jste manželé, nemůže ti být nařízená exekuce. Jinak mobiliární exekuce se pro malou výtěžnost provádějí spíš výjimečně.

Další odpovědi
Drap

Zaplať dluhy a máš po problému.

Schluker

Tohle je moc pekna pohadka. Exekutor dorucuje na adresu trvaleho bydliste. A co dopis od soudu? Ten taky musel prijit…

nyjono

Na který tvůj majetek?

Píšeš jen, že věci jsou její nebo domácích.

Neodpověděl jsi na otázku.
Můžeš zkusit exekutorskou komoru.

Kepler

Dokázat, že přítelkyně dopisy zadržela. Ale jinak je to blbost, protože podle zákona exekutor musí zasílat předexekutorské výzvy jedině na na trvalou adresu bydliště. Druhá blbost je, že není možný splátkový kalendář. Jinak je exekutorovi celkem jedno, jestli zabaví tvůj majetek, nebo majetek blízkých. Takové to jsou svině.

M. Mrkvička

vyměň přítelkyni a smiř se s osudem