sazavak

Jak se bránit hluku?

Dobrý den.Postavili nám vedle domu sklad a denně (včetně sobot a nedělí) tu jezdí kamiony a zved.vozíky v době od 6:00 –14:00 někdy i dříve.Chtěl bych se zeptat dá se proti takovému hluku nějak bránit.Děkuji za odpověď případně za rada.

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Můj starý příbuzný se v podobném případě bránil 15 let a rozhodnutí úředníků bylo nádherné, včetně odvolání na př. nebraňte v podnikání, když bude vedle panelák také bude hluk, když se nařídí zhotovit protihluková stěna bude firma diskriminována, hluk nepřekračuje normu a podobné rozhodnutí které by obdivoval i Hurvajs svého času promovaný v Plzeňské turbo fakultě. Když přijela kontrola na měření, okna se zavřela, vozíky a nakládky pauza, kamiony v klidu a naměřeno 45–48 dB, někdy i 55 dB v noci 35–38 dB. Obyčejný právník měl názor bojujete proti větrným mlýnům, VIP právník požadoval zálohu jak na menší hypotéku. Výsledek, poškozené zdraví a odstěhoval se.

Další odpovědi
Pepa25

Důležitá je objektivní hladina hluku (v dB), změřil bych si ji (existují i aplikace pro smartfone). Pak si nastudovat vyhlášku 272/2011 Sb. Další informace jsou také v přiloženém odkazu.

Zdroj: https://frankbol­d.org/poradna/ka­tegorie/hluk/do­taz/jak-se-branit-proti-hluku-z-blizke-provozovny