Jak se bránit dotazům nadřízené v neschopnosti?

Před časem jsem pokládala dotaz: Jsem v dlouhodobé neschopnosti a moje nadřízená mě neustále obtěžuje s dotazy, kdy se vrátím do práce. Volá mi a píše smsky vždycky v den, kdy ví, že mám jít na kontrolu. Automaticky počítá s tím, že budu uschopněna. Anebo k tomu zneužije kolegyně, aby to ze mě „dostaly“. Už mě toto jednání obtěžuje. Můžu se nějak bránit? Třeba na OSSZ, že mi narušuje léčebný režim???

Jen doplňuji (naštvala mě odpověď Popy): V pracovní neschopnosti jsem skončila v důsledku nepříznivých podmínek v práci a také kvůli chování zmiňované nadřízené. Takže její dotazy jsem chápala spíš jako další šikanu, než jako skutečný zájem o můj zdrav. stav :((( Pracuji tam už dva roky a na ÚP jsme v životě nebyla vedená, rozhodně pracovat chci!!! Bohužel kvůli svému zdrav. stavu a kvůli jednání zaměstnavatele jsem nucena prac. poměr ukončit :(

Nejlepší odpověď
standa

Odkazuji na původní odpověď (viz zdroj).

Pokud tvrdíte, že důvodem onemocnění je i zmiňované nevhodné chování nadřízené a tudíž je z vašeho pohledu vlastně nežadoucí se zpět vracet, tak máte jedinou možnost, a to podat výpověď s 2 měsíční výpovědní dobou a nebo předložit návrh na ukončení prac.poměru dohodou například k zítřku.

Skončení prac.poměru vám nikterak neuškodí, nemocenské dávky vám běží dál a po skončení nemoci je to buď na pracák nebo sehnat jinou práci.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-branit-dotazum-nadrizene-v-neschopnosti

Další odpovědi
vlastina

Psychický „teror“ vám nic neříká? Když se dáte je to na Vás

pondělí

dejte výpověď a odejděte z tohoto zaměstnání,je očividné,že vás moc nebaví,a podle slohu máte mnoho jiných nabýdek,tak se netrapte a hledejte štěstí jinde,ke své spokojenosti