PavlaB

Jak se bránit proti žalobě na 7letou dceru?

Dobrý den, žádám o radu. Moje 7letá dcera byla obviněna z napadení a ublížení na zdraví. Škola stojí za námi, ale matka té „napadené“ nás žaluje s vidinou finančního odškodnění. Bohužel do toho musím zahrnout i to, že moje malá byla na výslechu na policii a další traumatické zážiky. Poraďte, jde podat nějaká protižaloba za psychickou újmu malé, ušlého zisky manžela (všechno obcházel s námi, aby se malá tolik nebála) a samozřejmě i poškození dobré pověsti, pomluvy atd.? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Nejlepší odpověď
klumprt

Co kdybyste nejdřív počkala, jak dopadne ta první žaloba proti vám? Proč se hned pouštět do druhého paralelního sporu? Až teprve, když bude všecko proti vám soudem zamítnuto, tak uvažujte o nějakém odškodňování. Takové hurásoudění ničemu neprospěje. Zatěžuje soudy, všechny to stojí čas a peníze. Ničemu to nepomáhá, jen zdánlivě vašemu egu. Ale jen zdánlivě, protože skutečného uspokojení nejspíš nedosáhnete.

Další odpovědi
Quimby

Omlouvám se za obecnou odpověd.
Pokud si napadená bude trvat na svém, tak případ musí jít k soudu, u něj by se určitě dalo žádat o odškodnění. V tom případě bych si zapisoval všechny škody, které vám nyní vznikají. Každopádně bych doporučil návštěvu u právníka, popište mu svoji situaci, on určitě bude mít více zkušeností než my tady.

fcoop

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/

Je jich víc (poraden),stačí zadat........­............

Lamalam

Sedmileté dítě nemůže být v ČR z ničeho obviněno.

Klaproth

Báchorky a kecy. Sedmileté dítě není trestně odpovědné.

Šidlo

  1. ste bohatí a ľudia o tom vedia?
  2. máte posudok od psychológa, že dcéra je nevinná?
  3. nemá tá ,,napadená" autizmus,adhd (to je jedno či naozaj či papierovo, papier platí) nie je z extrémnych pomerov (chudoba, sekta)?
  4. ste si naozaj istá, že dcéra nič zlé neurobila?
  5. viete, že ak aj dcéra nič zlé neurobila, ak má napadená nejakú diagnózu bude súd na jej strane, lebo slabší má pravdu (ibažeby aj dcéra mala nejakú újmu = tie výsluchy na polícií)
  6. škola stojí za vami.....ak ste populárni sponzori školy, na súde to neobstojí
  • v prvom rade je újma vašej dcéry, potom poškodenie dobrého mena, potom ušlý zisk manžela......­..treba dokázať, nielen že dcéra je nevinná, ale že matka napadenej to urobila len z vypočítavosti a úmyselne vašej dcére ublížila

Rokio

Sedmileté dítě není trestně odpovědné. Trestní odpovědnost v ČR začíná od 15 let.