nicolette26

Jak se bránit?

Dobrý den, jsem v 5tém měsíci těhotenství a už nepracuji ze zdravotních důvodů. Žiji s přítelem a ten je oficiálně zaměstnaný a přišla mu exekuce na plat za nějaký dluh z mládí. Chtěla jsem se zeptat od kdy přítel je povinný vyživovat mě a dítě? Můžeme se nějak u exekutora bránit, když vlastně bude přítel živitel rodiny? Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
Drap

Vyživovací povinnost má od narození dítěte. Dluhy se však platit musí. To že se někomu narodí dítě, neznamená, že má nějakou úlevu na vzniklém dluhu.

Další odpovědi
Funna

bude živitel rodiny? a jaké? je to tvůj přítel, žádný manžel, právně žádnou „rodinu“ netvoříte, nemáte společné jmění, ani nic podobného, jste jen „osoby blízké“…v podstatě k tobě (kromě placení výživného, ale o by musel rozhodnout soud po narození dítěte) nemá zatím žádné závazky…takže čím se chceš vlastně bránit u exekutora???

arygnoc

v tomto konkrétnom prípade iba uhradením dlžnej čiastky.

;-Q

Agneta

On má dluhy? To je ale ostuda. Ať si půjčí a rychle to zaplatí! Uvidíš, že tě ještě jednou prohraje v kartách…tvůj „přítel“ :DDD

ivzez

Přítel je sice povinen Vám od začátku těhotenství přispívat na výživu a náklady spojené s těhotenstvím, ale protože nejste manželé, nemůže Vás uplatnit jako vyživovanou osobu.

Jiná situace bude po narození dítěte, kdy se příteli o něco zvýší nezabavitelná částka. Ovšem dopad bude v tom, že se prodlouží doba splácení …