zjentek

jak se asi bude žít mé fence, pokud si soused ve svý zahradě 3m od mýho baráku zapne elektrickej odpuzovač psů a koček?

..napadlo mě, že kdyby nějakej zmetek toto ultrazvukový zařízení skutečně tajně nainstaloval za plot a z čiré závisti jej namířil směrem na mou fungl novou dřevostavbu, tak by mi mou jedinou, drahou a milovanou fanynku prakticky nonstop týral (krom doby, kdy jsme na procházkách), až by se zřejmě zbláznila a nakonec určitě bolestivá smrt ..nemělo by se to zakázat?
A kdybych něco takovýho odhalil, mohlo by to být považováno za cílené týrání?

Efemej: fanynka nikomu neškodí a to je rozdíl ..někdo mně v té odstřelovací otázce ten odpuzovač doporučoval a tak mě to vlastně napadlo ..víš?;q

Nejlepší odpověď
mosoj

Já to nebyl. Vždy informuji, že akustický odpuzovač není selektivní a vadí všem zvířatům, !! i těm vlastním.. Někde to tady je, pokud to nebylo odstraněno jako vélmi škodlivá odpověď.
Takový ty odpuzovače na myši, kuny, dokonce jsem v poslední době viděl i na mravence !! jsou jenom komerční blafy. Odpuzovač je jenom jeden a vadí více, nebo méně všem zvířatům.

Další odpovědi
Emefej

Bude se jí žít blbě. Nenech jí trápit a jednej podle http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pokud-jsem-drzitelem-zbrojniho-prukazu-e-k-ochrane-zivota-zdravi-a-majetku

Klaproth

Odpuzovač funguje na všechna zvířata. Buď rád, alespoň ti tam nepoleze ta kočka od souseda, která ti ničí dřevostavbu.

arygnoc

prečo by to mal byť >zmetek<?

váš chov > drahé a milované fanynky< ho môže obťažovať – hlukom, zápachom, „príchodom“ na jeho pozemok, lákaním sexuchtivých zvieracích partnerov, …

nemyslite iba na seba, ale troška aj na ohľaduplnosť voči druhým.

;-Q

gecco

…„kdybych něco takovýho odhalil, mohlo by to být považováno za cílené týrání“…

Ano…
Otázkou je, jak bys to prokázal – ale ano, pokud bys to prokázal, mohlo by to být kvalifikováno jako týrání.

jirkajirka

Tvoje milovaná Fanynka Neštěká a neruší tím souseda?? Každý se brání jak umí.Bude li si stěžovat že pes ho štěkotem ruší nebo budí ze spánku tak nic si nevystěžuje.Řekneš pes k vesnici paří........

zjentek

arygnoc: jak říká jirkajikra- hluk, zápach a lákání sexuchtivců k vesnici patří! ..a po cizích pozemcích se sebevědomá fanynka nefláká, tady nikdo nemá větší pozemek než fany ;q ..podle toho, jak znám lidskou přirozenost, tak teď už bys ji nejraděj zabil i ty, viď tato!