štamgast

Jak se Arnošt Lustig dostal k práci šéfredaktora v časopisu Playboy?

Takový tip časopisu bych do něj teda neřekl.
Doplňuji:
Právě že to byl výborný a slušný člověk tak bych do něj nahotiny neřekl.

Nejlepší odpověď
annas

Svého času jste byl také šéfredaktorem české verze časopisu Playboy. Jak jste se k tomu vlastně dostal?

„Když jsem přijel z Ameriky, začali tady se mnou zacházet jako s Adolfem Hejdukem kříženým s Aloisem Jiráskem. To jsem nesnesl, protože v povaze literární práce je pokora a skromnost. To proto, že nikdy nedosáhneš toho, co jsi chtěl. Nikdy. To všechno je prohraná bitva, o které čtenář neví, ale ty jo, takže si nevyskakuješ. Když mi nabídli šéfredaktora Playboy, vzal jsem to, protože jsem nechtěl být Aloisem Jiráskem. Chci být autorem, který píše, vydává a chce se učit, aby ta příští knížka byla lepší než ta minulá, což se mi nikdy nepodařilo.“

V sedmdesátých letech se Playboy přesunul do „vyšší společenské kategorie“ a začal se méně soustředit na erotiku a více na umění, techniku a módu.. Není tedy přímo pornočasopisem.

http://www.li­dovky.cz/ameri­cane-natoci-film-o-17-listopadu-du1-/diskuse.asp?id­diskuse=A090922_1­42556_ln_kultu­ra_kim&vlakno=35294873

Další odpovědi
manon

Hmmm, zajímavé… to chce prozkoumat … možná třeba osobní vazby. Každopádně to byl výborný člověk. Alespoň mi tak vždycky připadal :)
Doplňuji:
http://www.be­mar.cz/p35032-arnost-lustig-zadnim-vchodem-cinger-frantisek/
Možná si budeme muset přečíst tohle. Jestli najdu něco jiného, napíšu v diskusi. Taky mne to zajímá.