Jak se anglicky řekne nebo napíše vídeňský řízek?

Já to věděl, že angličtina nemá pro vídeňský řízek slova a používá se německý název. Povídali o tom v regionálním rádiu a já se chtěl přesvědčit, zda je tomu tak a jestli to vědí i ostatní. Hm, věděli! 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Wiener Schnitzel [ˈwiːnə ˈSHnitsəl]
😉
___________________
Inu – střední Evropa – kolébka vzdělanosti (a jídla)…
😉

Další odpovědi
Lamalam

Stejně jako německy nebo dánsky. Viz gecco.

anonym

Gecco, ANGLICKY! 🙂

quentos

Gecco má pravdu, z němčiny toto přešlo i do angličtiny. Dokonce už to v angličtině tak zobecnělo, že nabývá jiných významů – „wiener“ znamená třeba i „pinďour“ ;{)>

gecco

Šak jo…
😉
To je ANGLICKY…
Za to, že německy je to stejně, já nemůžu…
😉