Martin033

Jak sbalit složitou slečnu?

Známe se půl roku a začlo to oslovením na ulici, teda oslovila ona sama mě. Bydlí trochu daleko, má dítě. Schůzky s ní jsou báječný, jiskří to mezi náma, rozumíme si, pusa sem tam (jednou se i trošku líbali), byli jsme spolu ve výhřivce. Když jsem ji seznámil se svou mamkou, tak se ptala, jak ji padla do oka ta slečna. Když jsem s ní a kouknu na telefon, tak mě přijde, jak kdyby zažárlila, hned se ptá, proč se tam dívám a furt to rozebírá a abych teda šel k věci..

Jsem takovej dobrák, že ji občas něco zaplatím a sem tam jsem ji dobil kredit. Odepisuje jen, kdy se ji zachce, takže to není častý. Vidíme se tak 2–3× do měsíce, ale není to vždy pravidlem. Chce bejt zatím kamarádka a apořád apeluje, abych měl nějakou práci (což se pomalinku stalo) a auto a když jsem se ji zeptal, co do budoucna, řekla mi, ať netlačím na pilu. Potom se mě i zeptala po cestě, kde bych chtěl v budoucnu žít a proč. Také mi nedávno koupila dárek za 500,–, který mám mít údajně k Vánocům. V esemeskách mi někdy píše, jak se těší, když se máme třeba sejít. Je to taková dáma v kostce, pohledná, inteligentní a komunikativní. Má za sebou vejšku atd.

Jak na takovou slečnu? Pro mě je tohle jiná liga a v tomhle oboru nejsem ještě tak zkušenej, tak prosím o rady, Děkuji.
Doplňuji:
George: tvůj názor mě velice překvapil a donutil až k zamyšlení. Jako bys ji už znal. Ona mi sama řekla v rozhovoru, když jsme řešili nás dva.

„Víš, ono to je se vším. Pak půjdu s kamarádkou na kafe, budem se bavit o životě, řekne, že má suprového chlapa, co pracuje a tak a já ji řeknu co? Že je na úřadu práce, nemá nic?“

Vystihl si to krásně a dám na tebe, ty svaly tam bejt nemusej, ale ve finále si mě donutil se zamyslet a máš pravdu :)

Nejlepší odpověď
anonym

překvapivě ve vztahu musíš začít u sebe … udělej ze sebe toho nejlepšího člověka, samozřejmě ne jen na oko 🙂 … ano najdi si práci samozřejmě, bez toho tě každá partnerka implicitně uvidí jako sice možná zajímavého zato však naprosto nepoužitelného partnera pro rodinný život, musíš se umět postarat a musí to být na tobě zjevné. Myslím že tohle je to jediné co složité slečně chybí, pokud to mezi vámi už jiskří.
Doplňuji:
Krásné slečny chtějí vlastně jen pár věcí … celý život chce být princezna a ve vztahu chce dozrát v královnu (na každý pád vždy okouzlující, obdivovanou a milovanou) chce aby její štěstí vnímali zřetelně i ostatní (aby měla čím se pochlubit na facebooku nebo sešlostech, postačí když si pořídíš svaly, rychlé auto a pěkný dům se zahradou), choď trochu častěji v kvádru a voň se … to je vše, máš ji v kapse 🙂 Jednoduchý ne ?

Další odpovědi
iceT

Hele,nedávno tady byla otázka jiného uživatele popsaná podobným stylem s e stejným problémem-slečna daleko,dítě,občasné schůzky,sem tam nějaká platba ale prý netlač na pilu…
Asi jsem se tehdy nevyjádřila,ale viděla bych to jako arygnoc,pokud sám cítíš,že ona dáma je mimo tvou úroveň,tak bych šla od toho.Myslím,že ona moc zámu jevit nebude,snad jen o ty dárečky.
Protože,pokud poznám někoho,kdo se mi líbí a je mi s ním dobře,tak s ním chci být pořád(samozřejmě jen zkraje,ono to pak trochu zvolní tempo samo)ale určitě bych netlačila chlapa,aby si koupil koupil auto(ta práce to je snad samozřejmost,že normální chlap má práci)a ohledně otázky budoucnosti si snad každý nějak maluje s novým partnerem, a ne že ať se netlačí na pilu.

Jsemtady

Nejspis nebudes ten pravej, dost mozna ze ale pan dokonalej ani neexistuje, takze te klidne muze nekde na pozadi zvazovat, jako takoveho vrabce v hrsti. Takze zkousi jak bys na sobe mohl zapracovat aby to pro ni melo vyznam. Mno uz se jednou spalila, tak bude opatrna a hlavne devcata s deckama uz tolik nekopou za sebe ale nejspis zvazuje jak by ses hodil k decku. Kazdopadne chlapa bez penez opravdu zena s ditetem nepotrebuje, takze sanci asi mas, ale budes na sobe muset maknout a zajimat se i o to dite.

arygnoc

zložitá slečna bude zložitá paní.

hm, toť dilema.
Doplňuji:
ešte dodám k tej inej lige:

okrem toho, že utŕžite trapas (neúspech, sklamanie), môžete utŕžiť i celoživotné trauma.

pokiaľ chcete hrať o ligu nižšie, tam vás čaká úspech (nezaručené), vo vyššej lige jednoznačný neúspech.

proste hľadajte podľa svojich možností, schopností atď – a dotyčnú si nechajte ako sen (nedosiahnuteľné), ktorý si môžete kedykoľvek privolať.

anonym

Podle tvých slov je slečna už sbalená. Teď jsi v podstatně složitějším stádiu vztahu. Musíš začít pracovat na sobě, aby ses této partnerce vyrovnal. Nikde není psáno, že takové partnerství nemůže bezvadně fungovat. Ostatně – mám to doma. Dcera je lékařka, zeť vyučený. Je to ale velmi šikovný muž. Navíc má spoustu sportovních zájmů a celá rodina je velice aktivní.
Možná bys měl začít právě od zálib a koníčků. Zjisti, co by zajímalo partnerku a její dítě. Dej si dohromady její koníčky a způsob, jak tráví volný čas, se svými představami. Uvědom si, že je to složitější, když musíte myslet ještě na dítě. To tu s vámi ale bude a pravděpodobně přibudou i další děti. Práci budete potřebovat hlavně kvůli sobě, ale také proto, abyste dokázal hmotně zajistit svou rodinu. Auto není nutností, ale je výhodou.
Pokud chcete do takového vztahu jít, tak si v první řadě ale udělejte jasno v otázce žárlivosti a panovačnosti. To by ve vztahu mohlo dělat pěknou neplechu.
Probírejte své plány do budoucna s partnerkou. Přemýšlejte o tom, co od společného vztahu očekáváte a co do něj chcete přinést vy.

anonym

pokud nechce tlacit na pilu ma te jen na vikendy a darecky … ted je na tobe abys sam posoudil zda ti vztah v tehle podobe vyhovuje. Ale nepredpokladej ze z toho bude neco vic, protoze ji k tomu zjevne chybi nejake to vlastni odhodlani a to znamena ze to jiskreni neni az tak silne jak si ho malujes ☹