anony.M

Jak sázet semínka rostliny Kniphofia (Kleopatřina jehla) ?

Ano,návod mám,ale píšou v něm,že semínka se mají před zasazením namočit do vody.Ale nepíšou na jak dlouho!!Nemáte někdo prosím zkušenost? Děkuji.

Odpovědi
dědapetr

Zasadit do sadbovacích tablet a nemusíš nic namáčet.

anonym

Semínka se nesázejí,ale sejí.
Semena namočte před výsevem na několik hodin hodin do vlažné vody.
Poté přejděte k výsevu.Následně vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena pouze lehce přitlačte, vlhkost zajišťujte rosením. Klíčení probíhá při teplotě 20–25°C.
Kniphofia-mnohokvět hroznatý se množí oddenky nebo řízkováním,ale také semeny.
Semena přikryjeme slabou vrstvou dobře propustné zeminy. Klíčí většinou v průběhu šesti týdnů. Mnohokvět dorůstá výšky 80–120 cm a nejlépe se mu daří na slunném místě. Vyžaduje dobře propustnou půdu, aby se zabránilo vzniku plísní. V žádném případě netoleruje přemokření. Při delším období sucha však musíme udržovat zeminu dostatečně vlhkou. Proto se doporučuje rozprostřít kolem rostliny štěrk nebo mulčovací kůru, která pomáhá rovnoměrně rozložit vlhkost v zemi tak, aby nedošlo k úplnému vysušení rostliny.

Doplňuji:
Ještě můžete zkusit výsev do jiifů:
http://www.jif­fy.cz/

ReHu

Máš i ta semínka? Spíš bych zkusila opatřit nějaké hlízy. To bude asi jednodušší.