Nume

Jak s pokladnou pri likvidaci ready made s.r.o.?

Pri koupi ready made s.r.o. je absence slozit kapital. Jak na to pak pri likvidaci takoveto s.r.o., pokud firma nedisponuje majetkem min. zakladniho kapitalu ?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to jako s jakýmkoliv jiným majetkem – rozdělí se podle výše jednotlivých podílů mezi podílníky v s.r.o.
Stejně tak by se dělily i závazky nebo schodek hospodaření.
Náklady na likvidaci se odečtou ze společného kladného zůstatku hospodaření, nebo se opět přičtou k mínusovému stavu a každý podílník na vyrovnání takového dluhu musí přispět potom dle podílu, který mu náleží.