Adula.57

Jak s pojistkou u oboustranného výronu kotníku?

Dobrý den,
asi před 4 týdny jsem si udělala oboustranný výron kotníku, a teď když už to mám v pořádku, tak mi někdo poradil ať si řeknu o pojistku. Bohužel se v tom vůbec nevyznám, tak nevíte jak se to zařizuje a jestli to má vůbec cenu? Kolik se tak dostane za tenhle úraz?

Odpovědi
anonym

Podle toho jakou máš pojistku – to nikdo neví…
😁
Přečti si smlouvu, případně kontaktuj nejakého pracovníka (likvidátora) dané pojišťovny, poradí ti.

Quimby

To o čem mluvíte je úrazové pojištění. Zpětně už nedostanete nic, ale funguje to tak, že platíte měsíčně(nebo jinak často) učitou částku a pokud se vám něco stane, tak dostanete učitou částku v závislosti na dané smlouvě a daném úrazu.
To kolik dostanete se liší od jednotlivých pojištoven, třeba tady http://www.ces­kapojistovna.cz/p?u­razove-pojisteni si toho můžete dost přečíst, jsou tam i tabulky za jednotlivé úrazy.
To jestli se to vyplatí záleží dost na tom, jak často se vám něco stane.
Pokud můžete obětovat nějaké peníze měsíčně, tak by se to mohlo vyplatit, přece jenom, pokud pracujete a něco se vám stane a skončíte na pár týdnů v nemocnici + do práce tady hned nenastoupíte, tak se peníze z pojistky hodí.