wallys

Jak s placením pronájmu? /spolubydlení

Ahoj, potřebuji radu ohledně placení pronájmu.

Mám pronajatý pokoj u pána v Pardubicích, kde už skoro rok bydlím. Ta slečna je majitel bytu, má na byt hypotéku(bydlíme oba v bytě-já platím za svůj pokoj)

Doktor mě poslal na operaci, po které budu muset být v péči rodičů (v brně) po dobu tří měsíců.

Spolubydlící- majitel po mě chce za celé tři měsíce plnou částku pronájmu, což je pro mě nemožné platit, když v tom bytě nebudu.

Je z toho nějaké východisko?

Doplňuji:
Majitel „pán“ je spolubydlící a s ním mám smlouvu o pronájmu pokoje do konce května. Přesné pojmenování smlouvy nemám bohužel u sebe.

Nejlepší odpověď
anonym

Nepochopil jsem vztah „slečny“ a „pána“ a kdo z nich je vlastně majitelem. Ale to je jedno…
😉
Východisko? – podle toho, jakou smlouvu (v jakém znění) máš (a s kým) uzavřenu – podle informací, které jsi dal do dotazu, to nikdo neví…
Doplňuji:
No – bez znění smlouvy ti ale fakt nikdo neporadí…

Další odpovědi
www

Také mám spolubydlícího a pokud by chtěl na 3 měsíce pryč, bude se muset se mnou nějak rozumě domluvit. Spolubydlící mně pomáhá totiž platit i jeho nájem, TV, internet ap., nijak na něm nevydělávám.
Chování tvého pronajímatele proto chápu a tobě nezbývá než rozumná oboustranná dohoda, nebo nový podnájem.

NikkiHeat

Tvá hospitalizace v nemocnici nemá žádný vliv na povinnosti platit nájem. Když budeš mít městský byt a pojedeš na rok na stáž do Laosu tak taky budeš muset platit nájem. Naše nepřítomnost nás nezbavuje žádných povinností. Nemůžu někomu říct že budu rok v Paříži tak ať mi ten bejvák drží a platí.
Tvé možnosti: 1) plať
2) dej výpověď a po návratu si najdi nový podnájem

cukrar

Souhlasím naprosto s NikkiHeat.

Drap

Ani východisko je. Odstěhovat se a po třech měsících shánět nový podnájem. Také záleží na to, jak je uzavřená smlouva.