Alča M.♥

Jak s otravnou kámoškou?

Moje kamarádka bydlí jenom s mámou, která pracuje v Ostroji na recepci, nebo co, no takže mají málo peněz. Kámoška si musí všechno platit sama, její mama jí nic nedá. Platí si sama taneční kroužek, ŠVP, nový mobil bude platit sama a když jde do města, platí za svoje. Naše rodina má naopak docela dost, no a jak to asi dopadá? Kámoška řekne asi 10× denně, že nemají peníze, třeba když se jí zeptám, jestli se mnou pojede na kolotoče, tak řekne, že ne, že nemá tolik prachů jak já. Nevím, co s ní máme s další kamarádkou dělat. Když jsme jí řekly, že už to je fakt otravné, tak se urazila. Prosím poraďte
Doplňuji:
Tohle si přečtěte:
Mi nevadí, že nemají prachy, ale, že to pořád opakuje a dává to najevo! Určitě víte, že má každý svoje vlastní problémy a nebude jimi zatěžovat ostatní. Dobře, řekne to 1×, 2× za den, ale ona to fakt řejkne asi 10× je to k nevydržení. A já se nechlubím

Nejlepší odpověď
hanny 2

Kolik ti je,že se takhle chováš?Dokážeš si představit,že bys v její situaci byla sama?Otravná jsi ty a tvoje kamarádka!Kdybyste se opravdu považovaly za její kamarádku,tak jí občas něco zaplatíte!A to že má tvoje rodina docela dost,tak to určitě není tvoje zásluha!Ty máš život zatím jednoduchý a ona zkrátka ne!

Další odpovědi
WeeBear

Myslím, že chyba není ani tak v ní, jako v Tobě a Tvé kámošce. Pokud si uvědomuješ, že mají málo peněz, tak bys měla počítat s tím, že na kolotoče asi sotva půjde. Pokud chcete i nadále fungovat jako trojice, tak by bylo nejideálnější si tohle vypořádat, hledí se v přátelství na peníze? Pokud ano, tak je někde chyba, myslím, že se dá dostatečně zabavit i bez peněz. Bylo by nejlepší si o tom promluvit. Ty bys jí neměla dávat najevo, že jsi na tom lépe tím, že na rozdíl od ní na kolotoče můžeš – tedy „že na to máš“. Když ti ona odpoví, že nemá tolik peněz jako Ty, tak je celkem zřejmé, že v tomto cítí tu nadřazenost. Pokud ona mluví o penězích i samovolně (tedy ne jen když ji pozveš někam, kde si to nemůže dovolit, ale sama od sebe to vytáhne), tak by bylo lepší si ujasnit, že je ti také nepříjemné, že o tom mluví.

Hanny, teď si čtu, co jsi napsala. Máš zcela pravdu. Bohužel je fakt, že kdo to nikdy nezažil, tak to asi sotva pochopí, jak už psala ocko.

anonym

Alčo, tohle je citlivé téma. Kdo nezažil, co je to nemít peníze, nepochopí to. Zkuste s druhou kamarádkou pro tuhle finančně slabší slečnu vymýšlet aktivity, kde nebudete muset platit. Navštěvujte se navzájem doma. Dá se sedět i při krajíci chleba a při čaji. Věř tomu, že nemít peníze je velmi deprimující stav.
Když budete chtít udělat nějakou „akci“, tak na ni pozvěte kamarádku s tím, že je to k jejímu svátku, k narozeninám a má to od Vás jako dárek.
Mohu Vám říct, že jsem takovou kamarádku měla. Je těžké s takovým člověkem komunikovat a je hodně těžké nedotknout se ho.

Damiana

Myslím, že to, že se urazila, si myslíte jen vy dvě snobky. Já jsem přesvědčena o tom, že jí to bylo líto. Dívka je dospělejší a rozumnější – na rozdíl od vás dvou, které máte všechno díky rodičům naservírované až pod nos a chlubíte se vlastně „cizím“ peřím.
Otravné to její „skuhrání“ pro vás musí být, protože nejste připravené na to, být dobré kamarádky.
Představ si tuhle situaci: Kdybys najednou TY neměla ani floka (rodiče na tom byli mizerně), kdo by ti nabídl pomoc a oporu v nouzi spíš – cool kámoška, která soudí každého podle toho, na co má nebo skromná holka, která si umí vážit i mála…Přemýšlej o tom.

iceT

Co je to za myšlení,že je otravná,protože nemá peníze?
Pokud to tobě a kamarádce vadí,tak si najděte kamarádky,které vám finančně stačit budou.
Ona ta chudá kamarádka si ale na rozdíl od vás v budoucnu peněz vážit bude.
Doplňuji:
Po doplnění tvojí otázky ten původní text dostal úplně jiný rozměr.Pokud to chudá kamarádka vytahuje na světlo sama,tak zřejmě doufá v to,že ji budete zvát a platit za ni,když na to ona nemá.To je pak ale úplně jiná otázka.

terry

Zkus ve vžít do její situace.
VŽDY, když se budeš něco kupovat, tak si předstzav, že bys na to neměla peníze.
Také by tě to asi mrzelo.

anci

No, tak ty vážně oplýváš empatií

Alča M.♥

Jo, takhle přesně to je. Myslí si, že ji budeme litovat, budem za ni platit a budem jí dávat svoje věci. Nechci být sobecká nebo se vytahovat, ale ona už to fakt přehání

terry

A jak ty víš, co si myslí? Ty jí vidíš do hlavy?
Třeba by jenom byla ráda, kdybyste ji pochopily.
A když ji politujete, vás neubyde a ona bude vědět, že s ní cítíte.
Ale asi vám je volná. Ale to pak nejste kámošky, takže nechápu, proč se ptáš tak, jhak se ptáš.