oliva

Jak s daněmi?

Od května 09 do dubna 10 jsem zaměstnána. Na daně je už pozdě, ale chci se zeptat, zdali můžu také uplatnovat danové přiznání a s jakým asi výsledkem. Mám dítě, na které mám danovou ulevu,jsem samoživitelka,se základním platem. Když jsem si ted podávala čtvrtletní příjem, na bydlení apod, ptali se mě, zdali jsem si podávala přiznání na FU. Takže nevím,jak to vlastne je.

Nejlepší odpověď
standa

Daňové příznání za rok 2009 jste si podávat nemusela (pokud jste v roce 2009 neměla jiný zdanitelný příjem než-li ten co uvádíte)…

ALE PAK JSTE MĚLA (letos v lednu, či únoru) požádat svého zaměstnavatele, aby vám provedl tzv. roční vyúčtování daně z příjmu.

Pokud se tak stalo, tak vám zaměstnavatel musel v únorové nebo březnové výplatě vrátit nějaké penízky…

Pokud se tak nestalo, tak zaměstnavatele požádejte o potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2009 a s tímto dokladem se stavte na FÚ a nechte si poradit zda vám vzniká (podle údajů, které budou uvedeny na tom potvrzení od zaměstnavatele) nárok na vrácení nějaké daně.

Pokud ano, tak vám úřednice určitě doporučí, abyste daňové přiznání podala i opožděně…(sankce za pozdní podání vám hrozit nebude, protože se vypočítává z daňové povinnosti, a tu vy budete mít nejspíš zápornou)

Další odpovědi
člověk

do konce ledna následujícího roku na FU,ale koukni do prac smlouvy,jestli toto nědělá zaměstnavatel