Avatar uživatele
Marti16

Jak rychle snížit teplotu?

Od pátečního večera mám teplotu.Mám jednou 37,3 pak zase 38 ,pak zase 37,5 atd.Piju čaje,potím se v postely a beru paralen,ale myslím,že to moc nepomáhá.Do zítra potřebuju kvůli důležitým důvodům být zdravá a tak vás prosím jak ji můžu do pondělí rána snížit??Pomohl by třeba i alkohol?
Doplňuji:
Tak ted mam 37,5,ale pochybuju,ze to vydrzi :(.A pokud zitra nezustanu doma,mam si brat paralen?Nebude to jeste horsi,kdyz ten den budu muset byt venku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4197 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Teplota je sprievodný jav choroby. Treba odstrániť príčinu. Liečiť sa.
Pomáha varené víno a vypotiť sa, ale nelieči.
Alkohol nedoporučujem.
Doplňuji:
V žiadnom prípade naše rady neberte ako záväzne odborné.
Ak chcete odbornú odpoveď, obráťte sa priamo na lekára, prípadne pozrite stránky typu ordinace.cz
http://www.or­dinace.cz/

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud to není životně důležité, tak to v pondělí nějak přežij a zůstaň na paralenu nebo si dej ibuprofen. Nech tělo, ať se s tím vypořádá. Měj na paměti, že zvýšenou teplotou tělo bojuje s infekci, není to nic špatnýho. Tím, že se ji budeš snažit nějak drasticky snížit, bakteriím to jen ulehčíš. Pokud se bude blížit k 39, tak k doktorce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Podívej se tady : http://prizna­ky.vitalion.cz/zvy­sena-telesna-teplota/. Ve vyhledávači se toho dá najít víc, ale obecně platí, že zvýšenou teplotu není radno podceňovat. Kvůli jednomu dni můžeš mít problémy po zbytek života, jenže každý z nás to určitě někdy risknul. Takže jako obvykle – každá rada drahá 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Účinnější je paralen s cofeinem v šumivé formě. Panadol extra rapid.Vem si dvě tablety najednou.
Pokud musíš, doporučuji ho. Celý život jsem nachlazení hódně přecházel, dnes sklízím ovoce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek