Lorrien

Jak rychle sehnat peníze v 16 letech?

Dobrý den, mám menší problém.
Doma jsem rozbila nejmenovanou věc a ráda bych z toho vyšla bez tělesného postihu, takže ji musím zaplatit. Je to cca 10 000. Raději se neptejte, jak se mi to povedlo a co to vlastně bylo.
Věřím, že jsem velice schopná, co se týče překladů, korektury textů, atd. Ale jsem se vědoma toho, že v mých 16 (za týden 17) letech mě nikdo nezaměstná. Manuální práce mi též nevadí, ale jakožto student gymnázia na to nemám moc volného času.
Prosím poraďte. Děkuji za všechny odpovědi.
PS: Ano, četla jsem si předešlé otázky a ne, odpovědi mi nepomohly.

Nejlepší odpověď
Hamon

Deset tisíc není málo ani pro pracujícího člověka. Nepočítej s tím, že se ti peníze podaří sehnat včas.
Nejrozumnější, podle mého, je přijít za rodiči a říct: rozbila jsem to a to. Stojí to tolik a tolik. Začala jsem obvolávat možné brigády, ale chvilku mi potyrvá, než to zaplatím. Chápu, že se zlobíte, omlouvám se a doufám, že se mi to podaří napravit co nejdřív."
Doplňuji:
Mimochodem, hlavu ti nikdo neutrhne, tak hlavně nedělej žádnou blbost. Protože to by mohl být začátek mnohem většího průšvihu, který bys už vyžehlit nemusela.

Další odpovědi
Andre5000

Hlavně by si se měla uklidnit a zbytečně nezmatkovat, aby škoda nebyla ještě větší. Podle mého názoru by bylo nejlepší, kdyby si to řekla rodičům a hned jim slíbila, že škodu nahradíš, např. prázdninovou brigádou apod. Neznám tvoje rodiče a myslím, že ti „hlavu neutrhnou“. Každému z nás se může stát, že způsobí neúmyslně nějakou škodu. Pochybuji, že ti někdo poradí, jak normálním způsobem ihned vydělat 10 000,– Kč. 10 000,– Kč je pro většinu lidí měsíční plat či důchod.