seidinka

Jak rychle se snižuje hladina jednotek GGT (GMT) v krvi?

Odpovědi
arygnoc

hladina tohto enzýmu (Gama-glutamyltransfe­ráza) sa u zdravého jedinca (na normálne hodnoty) znižuje po odbúraní alkoholu z organizmu cca do 24 – 48 hodín.
u chorôb pečene záleží na medikamentóze a prípadne kontraindikačných podaniach (alkohol, drogy, ale i antidepresíva či nikotín).

na patologicky nízke hodnoty (nižšie ako normálne) sa niekedy znižuje napr. u žien pri hormonálnej antikoncepcii, čo môže byť príčinou kontraindikácie jej užívania.