autacek

Jak rychle se rozplynou mikrovlny?

Je bezpečné sáhnout do mikrovlnky, když otočný kruh ještě dobíhá?

Nejlepší odpověď
Edison

Bohatě. Elektromagnetické vlny se šířej rychlostí světla (299 792 458 m/s). Tzn., že od okamžiku, kdy se přestanou vysílat (přestanou ohřívat) za cca 1 ns ve vzdálenosti 30 cm už nejsou.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rychlost_sv%C4%9Btla

Další odpovědi
Kepler

K vypnutí magnetronu dojde v okamžiku otevření dvířek (bezpečnostní opatření). Možná ten zdroj má ještě nějaký nepatrný doběh, ale to už spekuluju V každém případě to nemá žádný praktický význam a je to bezpečné.

Arne1

Můžeš si to změřit 🙂
Umísti dovnitř svítící žárovičku, zavři dvířka a v místnosti zhasni. Pak vypni do té žárovičky proud. Mikrovlny zmizí za stejnou dobu, za jakou zmizí světlo.

mosoj

Elektromagnetické vlnění se šíří. Rozplývají se mraky.

dr.luha

Pokud ti nevadí mobil na uchu, tak už tě nějaká ta mikrovlna navíc nemusí trápit. Jinak, motorek talíře nejede přes trafo magnetronu, takže tam není vazba.