Nikuška

Jak rozvijet schopnosti a dovednosti u 1 rocniho ditete?

Dobry den,
Prosim o rady vsechny maminky! :)
Chtela bych se zeptat jestli znate nejake osvedcene hry nebo cinnosti na rozvoj schopnosti u jednorocnych deti.
Dekuji za vsechny uzitecne rady! ;)

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Záleží trochu, co už umí. Některé roční dítě už chodí, jiné ani náhodou. Některé ještě neřekne aní „máma“ nebo „táta“, jiné umí pár základních slovíček a jsou děti, které jich řeknou víc než „pár“. Ale obecně – věnujte se mu a poskytněte mu, co nejvíc vjemů a nových objevů – a samozřejmě rozvíjejte to, co už zná. Můžet zpívat, prakticky cokoliv, ale takové ty jednoduché dětské písničky: Já mám koně, Pec nám spadla… Když to bude něco s pohybem, ještě lepší. Můžete mu odříkávat říkanky. Stavte kostky, prohlížejte si spolu knížky, nejlépe leporela. Jste-li odvážná, vemte velký kus obyčejného balicího papíru (bez vzoru) a silnější pastelky nebo omyvatelné fixy a můžete zkusit i malovat. Choďte na procházky a ukazujte mu cokoliv, co uvidíte. Roční dítě zaujme i naprostá samožřejmost.
Doplňuji:
IK: Roční dítě chodit může, ale ani zdaleka nemusí. I podle těch nejšílenějších tabulek to má stihnout do ukončeného 18 měsíce. Mám dvě děti, ani jeden v roce nechodil, do 18 měsíců to ale stihli oba, s tím, že ten druhý ještě dost kuriozním způsobem.

Další odpovědi
zjentek

nejdůležitější je se plně věnovat ..vnímat potřeby.
Vím, že to zní jako samozřejmost, ale není, tak mi to přišlo užitečné napsat.

IK

V roce by dítě mělo už chodit. Přesněji:
chodí přidrženo za jednu ručku
chodí po rukách a nohách jako medvěd
šoupe se po zadečku
rozumí jednoduchým otázkám: „kde je tvé autíčko, kdepak máš panenku" apod.
dává pusinku
říká 2 až 3 smysluplná slova, stydí se

Všechno to už v roce dítě je schopné dělat takže můžeš i cvičit a zlepšovat. Mluvit na něj a ukazovat, pojmenovávat známé věci, pokládat jednoduché otázky, dodat kostky na stavění věže, a různé předměty které nemůže spolknout a jde s nimi manipulovat, strkat do podobných otvorů a vše s čím si může trpělivě a samostatně hrát…

Zdroj: http://www.vol­ny.cz/novacka/voj­ta/vyvoj.htm

Fíková

Já teď chodím s patnáctiměsíční dcerou na batolecí cvičení. Moc jí to chytlo a cvičení v kolektivu stejně starých dětí jí vyloženě prospívá. Ony ty děti se učí od sebe navzájem a spoustu toho odkoukají. Docela mě překvapilo, že i když je to jen jednou týdně, jak moc se posouvá dopředu. Motoricky, i mentálně.

bobasika

Nám asi nejvíc v rozvíjení pomohlo být mezi svými vrstevníky.Malý od nich lecos pochytil :), pak jsme začli chodit do rodinného centra Honzík, kde si vyhrál ještě víc.Hrou se učí

klob1

i před porodem dokáže už díte vnímat jazyky a bezproblémů je rozeznávat,hudbu také vnímají,vše co kdo povídá..jeho smysly jsou funkční,takže cokoliv umí vnímat,i když to si člověk myslí,že ne..

Dochy

K tomu chození (kromě toho, že může, ale nemusí). Nám všichni v oboru vzdělaní (narozdíl od babiček, tetiček apod) stále zdůrazňují že děcko nemáme posazovat, nemáme učit chodit voděním za ručičky apod. Pouze dát prostor, dát motivaci a nechat ať si všechno vyzkouší samo.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.