Weroniq

Jak rozumně zacházet s klimatizací?

jakou teplotu tam nastavit třeba v autě, aby se člověk ochladil ale nepodchladil a nepřivodil si z toho nějaké zdravotní problémy?

Nejlepší odpověď
chudst

Zalezi naprosto na vas. Nebojte, nepodchladite se :) Spis dostanete tak maximalne rymu nebo boleni hlavy. Mate-li nastaveni teploty, tak si tam nastavte dle sebe – dejme tomu kolem 20 stupnu? Nemate-li tam nastaveni teploty, dejte si to proste tak, at se citite prijemne. Ja treba klimatizaci mam pustenou i v zimne, protoze potrebuju, aby mi do obliceje foukal studeny vzduch. Oproti tomu treba kamarad klimatizaci nesnasi ani v lete, vzdy je pak nemocny. Takze rada za vsechny penize: „Dejte si to tak, abyste se citila pri jizde prijemne.“ Neni navic problem klimatizaci i za jizdy regulovat, takze kdyz vam bude horko, date si ji na min stupnu, kdyz vam bude zima, date si ji na vic stupnu.

Další odpovědi
baghira

Jak píše chudst, je to individuální. Pokud jsi v klimatizovaném prostoru dlouho, nastav si, co je ti příjemné. Pokud často přecházíš mezi klimou a neklimou (venkem), nenastavuj si větší rozdíl než nějakých 5–8 stupňů. Samotný chlad nevadí tak moc, jako prudké a časté změny.

Deli

Dělám to tak, že auto napřed vyvětrám, pak pustím klima. Je-li venku 30, dávám ji na 25. Při dlouhé jízdě postupně snížím i víc, ale před dojezdem do cíle zas postupně teplotu v autě zvyšuji, aby to nebyl takový šok. Hlídám to obzvláště proto, že vozím i děti. Nenastydly mi ještě nikdy.
Klimatizaci je také třeba tak 1× za rok až dva nechat vyčistit, vyměnit náplně. Jinak se v ní drží bakterie, které Vám pak mohou přivodit třeba i angínu.
A ještě jedna rada – nenastavujte si větráky tak, aby Vám foukaly do obličeje a dekoltu. Pusťte je do prostoru mezi sedadla, případně vzduch rozptylte nasměrováním i na sklo, na nohy… Předejdete tak tomu, že Vás rozbolí hlava či začne škrábat v krku – obzvláště, když se napřed zpotíte a pak na sebe pustíte studený vzduch.

led

Vždy počítajte s tý, že z toho auta musíte aj vysúpiť. Dobré je nemať veľký rozdiel medzi teplotami vonku-vnútri.