jak rozumíte pranostice?

netrkne-li únor rohem,šlehne ocasem?

Nejlepší odpověď
annas

Vyjdu z toho – rohy má zvíře vpředu, ocas vzadu. Viz – Na Hromnice musí skřivánek vrznout, i kdyby měl zmrznout.
Takže nejsou-li v únoru na jeho začátku mrazy (ledy), přijde obleva. Jsou-li mrazy dlouho, stejně koncem měsíce ledy či sníh tají. Nebo naopak.

Další odpovědi
hanjimka

Tak tuhle pranostiku opravdu neznám.Ale přeložila bych ji asi takto.Předpokládám že jde o mráz a zimu.Takže třeba nezamrzneme li na začátku února-zamrzneme na konci.

BEAES

Prostě nečekejte ještě jaro, i když se to jarně může jevit, mrazy ještě příjdou a může nás to překvapit-trknout-šlehnout!