quentos

Jak rozumíte lidové písni? Proč selka tak náhle změnila názor?

Jde o píseň „Až já budu velká“ – kdo by neznal, text např. zde:
http://kulicky-jinacovice.web­node.cz/zasob­nik-basnicek/
Napadají mě dvě interpretace:

  1. Alegorie na chování našich politiků před volbami a po. Nejdřív naslibují…
  2. Kritika reakce lidí, kteří se okamžitě nahrnou tam, kde někdo něco dává zadarmo. V tom případě je selka vyháněla právem.

Co myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že v závěru obě možnosti.

  1. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají – volte mě, ne toho… splním vaše přání…
  2. Jsem zvolen, nemám, nedám, neznám, nezajímám se už o vás. Takže sliby chyby.

Kde se dává něco zadarmo, většina půjde vícekrát… ale zadarmo ani kuře nehrabe …