Jak rozumíte citátům:

1 kámen v přítelově ruce se promění v jablko
2 jestřábová slepička do posledního peříčka
3co není od srdce to není k srdci

Nejlepší odpověď
annas

  1. Když mě něco tíží, přítelova rada či pomoc mému trápení ulehčí.
  2. Přestože jeden člověk (jestřáb) druhého trápí a ubližuje mu, ten (slepička) si to nepřipouští a stále čeká na vstřícná slova, na jakoukoliv odpověď, dává si naději…
  3. Když jeden člověk nemyslí svá slova upřímně, druhému spíš ubližuje.