tazatelka

JAK rozumět výpočtu DPH u této firmy? nějaká novelizace, že se do DPH započítává i poštovné? nebo mi něco uniká?

Součet 533,75 Kč
Poštovné 150,00 Kč
Celkem bez DPH 683,75 Kč

CZ 21% (21%) 143,59 Kč
DPH 143,59 Kč

Celkem s DPH 827,34 Kč

Díky všem za konzultace! 🙂
Doplňuji:
Nejde o žádnou závratnou sumu, podobný výpočet ale vidím poprvé v životě. A že na webu nakupujeme docela často.

Odpovědi
gecco

Je to správně…
Poštovné je v tomto případě bráno jako vedlejší výdaj související s prodejem a jako takové podléhá DPH.
😉
Jen na okraj – pokud by bylo dodávané zboží daněno sníženou sazbou DPH, zahrne se i poštovné do této snížené sazby (no – plátcům je to beztak jedno).

Doplňuji:
…„podobný výpočet ale vidím poprvé v životě“…
Jsou ještě další tři možnosti.

  1. poštovné zdarma (je zahrnuto v ceně zboží)
  2. na poštovné může být vystaven samostatný doklad
  3. poštovné lze přefakturovat i bez DPH (jako přeúčtování), ale v tom případě nesmí být fakturovaná částka vyšší, než je částka za poštovné skutečně uhrazená

😉

Pepa25

Nevím, co je na tom divného … Faktury, které mám namátkou před sebou (jako odběratel, od různých výstavců) mají všechny na řádcích jednotlivé položky a poslední řádek dopravu (případně balné) a ve sloupcích cenu bez DPH, DPH a cenu vč. DPH.
Jestli je před dopravou mezisoučet nebo není, nemá na výsledek vliv, ne?