Elixír

Jak rozšířit absolutní lásku, bez podmínky?

Nemůžu rozlousknout tento cit Ježíše. Nenašel jsem cestu nepodmíněnou. Jistě je ale Jsme na to připravení? Jednat v přítomností? atd.

Nejlepší odpověď
marci1

Charakter absolutní ( bezpodmínečná je ještě příliš nepřesné ) lásky je zatím mimo lidské chápání. Přesto, že ji nedokážeme definovat, tušíme, že její prvotním základem je láska k vysokým duchovním bytostem. Pokud člověk věří v boha, věří také v absolutní lásku. Ve vztahu k partnerovi pak znamená absolutní láska lásku bez podmínek, naprostou absenci potřeby vlastnictví či formálního soužití. 🙂

Další odpovědi
annas

.Co si představujete pod pojmem absolutní láska? Není absolutní láska jen iluzí?

Podle toho, že ji hledají jí esoterikové, buddhisté či věřící, bude to láska duchovní, tedy k duchovním bytostem.

Třeba u křesťanů je to láska k bohu, láska, kterou člověk dává a nečeká za ni odplatu, i když ve skrytu duše věří, věří, že bude lásku, , za svou pokoru, bezmeznou víru spasen. I když věřící boha neviděl, přesto ho miluje celou svou duší, svým srdcem, protože bůh v něm žije a cítí jeho lásku až na věky…

zjentek

absolutní lásku hledej u zvířat, protože než přijdou „ti“ bohové, tak jinej jasnější příklad tady na světě nemáš a jestli ty ji máš, tak ti to stejně nikdo chamtivý věřit nebude ..u zvířat proto, že škodí pouze z nutnosti či z důvodu svého ohrožení

mosoj

Je to trochu pomatené, ale dle mého mínění absolutní láska objektivně neexistuje.

Pepa25

Doporučuju kvalitní duchovní a křesťanskou literaturu (např. z karmelitánského nakladatelství) nebo ještě lépe duchovní vedení – nemáš v okolí nějakého kněze nebo kazatele, který by ti pomohl v tvém tápání?