gulag

Jak rozpustit hořké kakao ve studenem mleku ?

Jelikoz jsem chudy obcan ceske republiky, ktery dela poctivou praci, tak si nemuzu dovolit takovy luxus, jako zlodeji, kteri nam vladnou apod. Tim padem mohu zapomenout na granko, nesquik a musim se spokojit s hořkým kakaem. Bohuzel vzdy kdyz si chci doprat studene kakajicko, tak se mi pokazde udelaji hrudky a to i v pripade, ze do kakaa dam cukr.

Existuje nejaka magicka prisada, ktera mi dokaze udelat z horkeho kakaa napoj, ktery se da pit i ve studenem stavu (bez hrudek).

Odpovědi
ivzez

Rozetřete hořké kakao v pár lžičkách horké vody
na hladkou kašičku a tu pak rozmíchejte do mléka.

Mmch., u toho granka není oč stát.
Kakao je kakao.

arygnoc

citujem z fóra o príprave ‚kakauka‘ (sám si ho nevarím, som nechutne bohatý podnikateľ, predsa sa tým nebudem zaoberať):

„Pretože som netrpezlivá a nechce sa mi čakať, kým zvrie na sporáku mlieko, varím si ho v mikrovlnke. Do hrnčeka vsypem práškové kakao, kryštálový cukor, po troche prilievam studené mlieko z krabice, vymiešam kašičku, nariedim mliekom – obsah asi do polovice hrnčeka. Dám do mikrovlnky vzkypieť. Potom toto silné, koncentrované kakao vlejem do pohára s mliekom.“

skúst epoužívaž rozum, keď už máte prázdnu peňaženku – keď do toho horného okienka napíšete https://www.go­ogle.cz , tal vám vysokčí ďalšie okienko a tam napíšete v tomto konkrétnom prípade ‚studené kakao‘ a vyskočí vám Približný počet výsledkov: 166 000 (0,31 sekúnd) ( mne toľko vyskočilo na anglickom gúgli https://www.go­ogle.co.uk , na českom to bude možno viac).

na zdravie.

Zdroj: http://www.la­buznik.cz/dis­kuse/jak-varite-kakaovy-napoj-vy-43046/