WinkieSluka

Jak rozpoznat pohlaví u kočky??

Odpovědi
cochee

Pindík nepindík, i bez hledání jsou u kocoura zezadu vidět varlata (u kočky nikoliv).

Dochy

Jako u (skoro) všech savců. Zkusíš najít pindíka. Pokud se Ti to nepodaří přes veškerou snahu, je to kočka.
Pokud se diagnostikovanému kocourku narodí koťata, je to kočka 😉
(ok, pro rejpaly jako jsem já: pokud se kocourek okotí)

dubraro

U dospělých zvířat je to snadné, kocour má varlata viditelná. I když je kastrovaný, je možné rozeznat pod ocáskem tečka tečka = kocour, tečka čárka = kočka. Kočky mají ve zvyku chodit se vztyčeným ocasem, takže stačí se chvíli dívat.
Pohlaví je možné rozeznat již u koťat několik dnů po narození – viz obrázek http://pesklub­.cz/magazin/jak-poznat-pohlavi-u-kocky/
Zkušenější chovatel to pozná „podle ksichtu“ – kocouři mají širší obličej, výraznější bradu, více osrstěná plemena pak i zjevně delší srst na krku.