Foxxxi

Jak rozpoznat druh hmyzu podle larvy?

Hledala jsem na netu nějaký „larevní klíč“ :D ale bez úpěchu… Doma občas najdu, jak se po stěně prohání docela hbitý růžovo-červený červík resp.nějaká larva. Tenký je ani ne 1mm, dlouhý tak cca 5mm – kdyby byl bílý tak bych si ho asi jen sotva všimla – ale ta narudlá barva je na bílé stěně vidět dobře. Je dost rychlý;, nelupne, když ho zamáčknu; dělá růžovo-červené flíčky (zamáčkávám ho až v kapesníku ;D ); má černou tečku na hlavičce i na zadečku (takže, když je po něm tak vůbec není poznat, kde má hlavu a kde zadeček); tvarem je dost podobný larvám potravního mola (jen je tenší a kratší + to zbarvení). Vyfotila bych ho, ale nemám tak dobrý foťák…tak jsem ho aspoň zkusila nakreslit:

http://www.dra­wingnow.com/tu­torials/view/worm-2/

(rychlost kreslení zrychlete na 100%). Nevíte někdo, co je to zač nebo aspoň, kde to mohla vyhledat? Díky

Nejlepší odpověď
www

Mobil mně to nenačte.
Zkus Google, larvy hmyzu, nebo zdroj (obrázky)

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=Hmyz+­v+lidsk%C3%BDch+p­%C5%99%C3%ADbyt­c%C3%ADch&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&

Další odpovědi
beer

Podle obrázku nepoznám, tedy tipuji, že půjde o nějakého domácího poddnájemníka, řekl bych z potravin ))
V odkazu bys to měla najít, bude to ale fuška..
http://www.bi­olib.cz/cz/glos­sarytermimages/id228/

soso-nick-a

No máme ten samý problém, většinou je nacházým v koupelně kolem pračky, ale i u špižírny na stěně a občas jen tak po zemi. Je to děs, skoro každý den nějaký a za dva měsíce se mi nepodařilo zjistit odkud se berou, nebo v o se případně promnění. Jsme z RD a máme plynosilikátové zdi, tak už přemýšlím jestli nelezou z tvárnic.:(( Vypadají přesně jak popisuje zakladatelka diskuze. Podařilo se vám larvu blíže identifikovat?

Jery

Typuji to na obyčejného mola už z hlediska pravděpodobnosti. Jejich larvy jsou obvykle mléčně bílé, poloprůhledné, takže když pozřou cosi barevného, tak se jejich barva mění 🙂