broula

JaK rozpoznat druh CD

Našel jsem doma blok asi 25 úplně nových CD disků, jež nejsou nijak označeny a z obou stran jsou naprosto stejné (vypadá to, jakoby se daly nahrávat z obou stran). Existuje nějaký program, který by mi CD určil (zda jde o audio, video atd.) a jakou má takový disk kapacitu?

Nejlepší odpověď
Arne1

Každý vypalovací program zjistí o jaký disk jde.
Audio – video ? Ach jo… Totální nesmysl. Data jsou jen jedna a je opravdu úplně jedno, zda z těch nul a jedniček co jsou na disku vypálené, složíš obrázky nebo randál.

Další odpovědi
aliendrone

K odpovědi „Arne1“ není skoro co dodat.

Snad jen… pokud jde o HODNĚ stará média (podporující rychlost vypalování max. 4×), tak si jich važ! Tyhle první placky se vyráběly ještě „poctivě“, dodnes mám FUNKČNÍ placky jak čistě audio, tak i s fotkami vypálené z té doby!! Dnešní placky klidně už po roce od vypálení mechanika nenačte!!

Roman71

Zřejmě se bude jednat o levná „prasátková“ 650MB CD. Zapisovací stranu lze poznat podle vylisovaného kroužku kousek od středu média. Druhou stranu lze popsat měkkým lihovým fixem. Lze na ně pálit jak audio soubory, tak data. Jako hudební CD bych je raději nepoužíval, protože budou zřejmě pěkně průsvitná a některé přehrávače mají problémy se čtením takových médií.

mzm

Asi strčit do PC. :) Ten umí přečíst snad všechno, co se vyrábělo.
Ano existují audio formáty – PC to pozná. Video tuším existovaly taky, ale moc se neujaly. Zbytek jsou data, ale (Arne1-zas takový nesmysl to není), jpeg jsou taky jenom data, .xls taky, a jsou to různé věci. Staré cd audio přehrávače, třeba jiný formát jak CDDA nepřečtou…

Oboustranné existovaly tuším jen DVD.

Arne1

@aliendrone: Částečný souhlas. Podle mne se to týká jen značkových medií, taková ta obyčejná bez potisku se už tehdy vyráběla horší technologií.