Danah

Jak rozpoznám, jaký nerost má fyzikální vlastnost- bezbarvý a jaký barevný?

  • ||- a co když je to odrůda nějakého nerostu? (př: ametyst odrůda křemene) jsou odrůdy např. barevné, když je barevný výchozí minerál?

Odpovědi
shooter

Mohla bys napsat dotaz přesněji? Jinak ano, třeba křemen a odrůdy (jak píšeš) mají různé barvy. Ale taky i názvy. Jejich zařazení si zjistíš podle literatury mineralogie a tabulky tvrdosti.

Lamalam

Barva minerálů je velmi variabilní. Pro jejich přesné určení se používají jiné vlastnosti, zejména lom, štěpnost, tvrdost a v neposlední řadě chemické složení.