agentpv

Jak rozpozná doktor jestli je moje „rýma“ virového či bakteriálního původu?

Odpovědi
Kepler

Rýma může být jen virového původu nebo v důsledku alergie. Bakterie se mohou zapojit až později, ale nemusí. Při podezření na bakteriální infekci, ve kterou se často rozvine rýma virového původu, se může vzít vzorek k mikrobiologickému vyšetření a nasadit antibiotika. V odkazu je i postup při vyšetření.
https://nemoci­.vitalion.cz/ry­ma/

xxx3

CRP ;) Ale ne každý to má v ordinaci.

Dochy

Jestli se přidala bakteriální infekce se pozná (pokud se nemýlím)

  1. Z barvy hlenu
  2. test na CRP