Jak rozpočítat elektřinu mezi dvě rodiny na jeden elektroměr?

Odpovědi
bond73

nelehka vec,ale zalezi na pomeru toho,kdo a jak vice, muze elektrinu spotrebovat.Muzete zkusit celou castku vydelit poctem osob a pak, secist pomer, dle poctu osob v kazde rodine.A nebo jednoduse ,kazdy da polovinu,coz mi prijde nejjednodussi.Pokud je to mouzene,nechte si udelat kazdy svuj a pokud to neni mozne,je nutno se dohodnout.

standa

Žádný spravedlivý přepočítací koeficient nenajdete.

Jednoduchá varianta:

  • přepočítat podle počtu osob nebo podle podlahové plochy

Složitější varianty:

  • v každém bytě sečíst předpokládaný ´příkon´ spotřebičů

Doporučuji spravedlivou variantu, a to nechat si instalovat na jednu ´větev´ podružné měření. Není to moc finančně ani technicky náročné.
-