Avatar uživatele
1vlasta1

Jak rozložit na součin dle vzorce tento příklad (a+b+c) to cele na druhou?

Dobrý den poradil by mi někdo prosím jsem na střední a brali jsme vzorce žádný vzorec tam na takový příklad není. Děkuji předem.

Zajímavá 0 před 3468 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

(a + b + c)^2 = (a + b + c) * (a + b + c)

nic jinýho s tím dělat nejde
^ … značí mocninu

  • … značí násobení

další je snad jasné, ne?
Doplňuji:
@mosoj: kdo komu radí ptákoviny? předně je potřeba vědět, co je to rozklad na součin, viz např. http://www.kar­lin.mff.cuni.cz/ka­tedry/kdm/diplom­ky/vladimira_pa­vlicova_bp/Roz­klad_mnohocle­nu.php
jestliže má zadáno, to, jak to napsala, tak to už vlastně rozložené je, maximálně to jde napsat jako součin dvou stejných výrazů, tedy to, co jsem napsal já. Jestli je zadání jiné, za to nemůžu, že to tazatelka neumí pořádně napsat. To, co jsi udělal ty není rozklad na součin, ale prakticky opak, tedy, že jsi to roznásobil. A pak kdo radí ptákoviny. 🙂

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

použij substituci třeba x=b+c, pak dostaneš (a+x)^2 což rozložit umíš, pak jen vrátíš substituci a možná něco doroznásobíš a máš to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Omlouvám se , přehlédl jsem, že požadavek je rozložit na součin !!!!
Smazal jsem moji odpověď.

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

tak to se omlouvám, resp. beru zpět svoje doplnění. 🙂

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

OK !

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

Jo mimochodem me jde jenom o to ze budu mit vzorec (a-b)^2 a torozlozim na (a-b)(a+b) tak jako to hle mi máme dělat

PS: menší detail je to ten Vlasta

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

až rozložíš (a-b)^2 na (a-b) * (a+b), tak mi dej vědět, nominuji tě na Nobelovu cenu za matematiku, i když neexistuje. 🙂

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

Sorry jsem zkombinoval dva vzorce tak teda když budu mít vzorec a2-b2=(a+b)*(a-b) tak v podstatě tohle by jsme měli dělat akorat teda nevím co stim výrazem co jsem již zminoval výše

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

no, pokud se jedná opravdu o (a + b + c)^2, tak s tím nejde nic dělat, je to vlastně už rozložený, je to totiž součin dvou stejných výrazů (a + b + c) a s tím nejde nic dělat. Takže buďto jsi nám to sem blbě zadal nebo je to takový trochu chyták a pak platí to, co jsem psal do odpovědi k otázce.

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

děkuji za rady a já to nejak napisi

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

děkuji za rady a já to nejak napisi

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

děkuji za rady a já to nejak napisi

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

No já sem si říkal ze by to takto šlo a kdyz místo tech + budou – tak budou taky – vsude

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

Jj díky moc

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

A co je to ta substituce mi jsme se to asi neucili nebo si zrovna nevybaviji co to bylo

před 3468 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek