Drap

Jak rozeznám demonstraci síly od demonstrace solidarity ?

V mediích slyším a čtu, že se nejedná o demonstraci síly, ale demonstraci solidarity. Nedokáži je od sebe rozeznat. Podle čeho se to pozná ? Nebo je to rozdělené tak že Rusko demonstruje pouze sílu a NATO demonstruje pouze solidaritu ? A kdy se to vymění ?
Doplňuji:
Je mi jedno kam si kdo jede, jen mě zajímá právě to obecné rozlišení.

Nejlepší odpověď
dudu

Podle toho ze které strany zrovna vane vítr. Kdyby hned po revoluci byli komunisté prohlášeni za členy zločinecké organizace, už dávno jsme v řadě věcí měli jasno a po problémech.
Doplňuji:
Celou kauzu můžeme nyní trochu odlehčit. Za vlády komunistů jsme si přece armád Varšavské smlouvy a jejich zbraní díky internacionální pomoci 21.srpna 1968 mohli užívat a poznávat od nich pohlazení téměř denně!
Proto by dnešní dny pro všechny, kteří nejsou fanatiky minulého režimu, určitě mohli být výjimečnou události a malým svátkem. Vždyť de facto teprve po 16-ti létech členství republiky v uskupení NATO máme tu čest a potěšení na vlastní oči spatřit vojáky a zbraně jednoho ze zakládajících čle­nů.

Další odpovědi
gecco

Asi myslíš průjezd Dragounů a jsi rozrušen…
😉
Průjezd pár desítek aut a nějakých OT k tomu – to lze těžko pokládat za demonstraci síly…
Zabrání území suverénního státu, použití ´těžkých´ zbraní (dělostřelectvo, raketomety) lze naopak těžko definovat jako projev solidarity…
___
Nevím, co se má kdy „vyměnit“ – ale pevně doufám, že už nikdy neuvidím na území ČR ruskou armádu…! A nebo jinou armádu v pozici dobyvatele.
Transport nějakého ´kousku´ NATO (jehož jsme členy!) přes naše území mi nevadí ani v nejmenším.

Doplňuji:
K Doplnění:
Tak to zkus podle chování oné skupiny, která něco demonstruje´ – předvádí…
😉
Jako etalon vezmu ty Dragouny (o nichž jsme informováni poměrně široce a – troufám si říct, že ani zapřisáhlí odpůrci nemohou tvrdit, že zkresleně – koneckonců – každej si na ně může jít ´šáhnout´)…

Obsazují území? – ne…
Zabíjejí, znásilňují, loupí, kradou? – ne…
Zastrašují namířenými a nabitými zbraněmi? – ne…
Skrývají se? – ne…
Tím se pro mne stávají ´věrohodnými´ a nemám s nimi problém…
Pokud jde o solidaritu/zas­trašování – záleží na úhlu vnímání… Objektivně takový průjezd několika desítek vozidel a několika set lidí nepředstavuje pro občany tohoto státu (ani pro zapřisáhlé komunisty či zapčklé putinofily) žádnou hrozbu.
___
Dragouny nevnímám jako nějakou ´demonstraci´ – ale jako průjezd ´spřátelené´ vojenské techniky po ose…
😉
A pokud už bych nějakou demonstraci vnímat měl – pak demonstraci slušné logistiky – takový přesun po ose není jednoduché zorganizovat (sám jsem za ZVS zažil několik nehod – i nepěkných) – a zatím se jim to daří. A osobně si/jim přeju, ať bez nějakých nehod či konfliktů dojedou…
😉

briketka10

vracela jsem se s kámoškou z mejdanu a na
nadjezdu od HK stálo tolik lidí, kde měla jet
kolona vojska USA do Pardubic jenže jsme jely
autem na mou zahrádku vykopat stromky škoda
stoupla bych si tam taky a vítala je nevaděj mi
nechápu ty, kteří pískaj a houkaj jen projížděj
přece nebudou lítat teď říká jeden kluk v TV
proč se nepřesunujou jinak např. letecky, nebo
vlakem no není on magor ??
Doplňuji:
ale že ta auta byla krásná sledovala
jsem TV celou dobu a fakt toho lituju,
že jsem nebyla s těma lidma na letišti
u nás chjo..

setapouch

Pokud chces demonstrovat silu, ukazes to nejlepsi, co zverejnujes, ze ma, nekdy naznacis, ze mas neco jeste lepsiho, co utajujes.
Chces-li demonstrovat solidaritu nebo spolupraci, pak ukazes pochopeni obav druhych nebo fungujici spolupraci.

Pokud USA chtely nekdy nekde ukazat silu, poslaly do oblasti letadlove lode, bombardery B-2 nebo B-52, stihacky F-22 a ja nevim co jeste.

mosoj

Drape velice snadno to poznáš. Oni se už ani nesnaží skrývat lež.
http://www.zve­davec.org/komen­tare/2015/03/6­395-rusko-pod-utokem.htm

Doplňuji:
http://cz.sput­niknews.com/ces­karepublika/20150323/­147934.html

Již před rokem jsem avizoval kam to povede. Dělali jste si z toho legraci.
Škoda že neuvidím vaše obličeje až to začne. Nakonec co , budeme na tom stejně.

zorro

Který hajzl mi smazal odpověď. Přiznej se, srabe