andrea1012

Jak rozdvojit Tv signál?

Dobrý den, mám dotaz ohledně rozdvojení TV. Jsme v nájmu, v pokoji jsou dvě zásuvky jedna UPC a druhá, která se jeví jako společná anténa ale když do ní dám kabel,tak mi TV hlásí špatný nebo žádný signál. Chtěla bych vědět, jednak jestli se dá nějak zjistit jestli ta zásuvka funguje (majitel bytu to neví) a dále jestli se dá rozdvojit UPC zásuvka s tím,že na jedné tv by byli jen zdarma programy přes setobox a na druhé by šli placené. Eventuelně jestli teda existuje nějaká pokojová Tv na kterou bych případně Tv přes setobox zapojila. Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Je docela možné, že STA není v pořádku. Majitel bytu to pouze může nahlásit tomu, komu byt patří a urgovat opravu.
K tomu „rozdvojení“ signálu od UPC stačí pouze koupit TV rozbočovač. Do něj na jednu stranu připojíš kabel od UPC a na druhou stranu (na výstupu) pak do jedné kabel k jedné televizi a kabel do setopoboxu pro televizi druhou.

A vypadá to takhle:
http://www.inter-sat.cz/triax-rozbocovac-hts-2-dc_d308.html