Nechápavé

Jak rozdělujeme oceli?

Neni to domaci ukol, jen se o to zajimam :)

Nejlepší odpověď
gecco

Jak kdy a kde…
😉
__________
Děláš domácí úkol??
😉
___
Pokud ano, napiš svůj názor, zhodnotíme jej…
A pokud ne, zkus uvést důvod (původ) otázky…
__________
Jakobys tu byl první den…
😉

Další odpovědi
Pablo12041

Existuje více rozdělení, ale to hlavní je myslím podeutektoidní a nadeutektoidní… Samozřejmě další rozdělení je podle třídy oceli, kde se dělí na to jak jsou legované, jaké je v nich procento uhlíku atd. Ještě se dělí na ocel konstrukční, nástrojovou, na odlitky :D

msi

rozdělují se dle ČSN a EN..
lexx: 18 není obsazena? :D :D nojo zas píše někdo, kdo otom nemá ani páru… jen tu nahání body :D
dodatek: lexx: no nelíbí, to nepíšu, ale jen mě zaujme, když tu někdo píše bludy :D obsazena je ty chytráku, je to práškový metalurgie… a reaguju protoze mi to bije do oci, kdyz studuju strojírenství… kdyby tohle nekde rekl, ze neni obsazena tak je za debi*a ;)

Emefej

Záleží na tom, z jakého předmětu je ten úkol. V chemii napiš legované a nelegované. Ve fyzice feritické, martenzitické, austenické atd. Ve strojírenství se rozdělují podle použití na oceli k tváření (konstrukční a nástrojové) a na odlitky (uhlíkové a slitinové). V technické praxi se rozdělují podle ČSN EN 10027–1 a 2 a podle EN 10025.

lexx

podle ČSN tř.10–19, 18 není obsazena
soráč MSI ale co se Ti nelíbí, pane profesor ?

Klaproth

Legované a nelegované.

pucipuci

http://www.noze-nuz.com/nozir­ske_oceli/preh­led.php
A to jsou jen na nože,ale představu mít budeš.

Jiří Sova

Příspěvek smazán administrátorem.