Kai

Jak rozdělit kruh na devadesát dílků?

Jak, existuje nějaký volně dostupný program, ve kterém lze rozdělit kruh na devadesát dílků, respektive devadesát bodů na kružnici?

Potřebuji udělat optimalizaci MHD, kdy na kružnici o devadesáti bodech budu různě posouvat úsečky (=spoje).

Nejlepší odpověď
Dochy

Jakýkoli kreslící CAD program by toho měl být schopen.
Třeba online https://www.ro­llapp.com/app/li­brecad (teď jsem vyzkoušel) umí jak udělat kružnici, tak vyrobit pravidelný devadesátiúhelník a libovolný vrchol toho devadesátiúhelníku použít jako přichytávací bod pro konstrukci dalších prvků. Vyhovuje Ti toto?

Další odpovědi
gecco

WTF??
😁
Možná, kdybys napsala, co vlastně potřebuješ – protože programů, které umí rozdělit kružnici, je vícero…
Pak taky existuje úhloměr…
😉
_____________­______________
Tak – pokud nemáš CAD (apod.), napadá mne třeba Excel (či jiný tabulkový procesor) – to tabulky nahodíš do 96 polí tutéž hodnotu a necháš si vytvořit kruhový graf…
😉

Drap

Zkus to po čtyřech stupních

Jiří Bohumil

Proč program? Kruh má 360 st. : 90 dílky = 4 st. Pak už jednoduchá geometrie a úhloměr, případně tedy v kreslícím programu (CorelDraw,Li­breOfficeDraw a pod.) otáčet (kopírovat) úsečku (přímku), vloženou do kruhu po 4 st. Tak také možno.

MrnousakCZE

Zkus geogebru, https://www.ge­ogebra.org/?lan­g=cs, nebo pokud vyloženě chceš můžeš i matlab kterej je trochu složitější, trochu víc

gecco

Omluva – "nahodíš do 96 polí " – samozřejmě do 90 polí…
😉