Jak rozdělit cuprexitovou destičku ?

Mám cuprexitovou desku třeba o rozměru 100×160 mm a chtěl bych ji rozdělit na dvě části. Co je lepší vzít nůžky na plech a přestřihnout nebo rozříznout pilkou ?

Jde o to,aby se neodloupla měděná folie, která je na tom cuprexitu nalepená.

Nejlepší odpověď
mosoj

Klidně tou pilkou. Nikdy jsem to jinak nedělal. Měděné folii neublížíš.
Potom začisti pilníkem.
Střihat by bylo dobré pouze na velkých stolních nůžkách.
Doplňuji:
Mechanicky ji tak snadno neodloupneš. Pozor si dávej spíš při pájení na uzkých proužcích spoje.

Další odpovědi
tom004

Používám vysokoobrátkovou brusku s bowdenem,nasadím jemný řezný kotouček a prakticky se dá vyříznout „jakýkoliv“ tvar,bez poškození Cu folie, a řez je čistý.