Avatar uživatele
dunlop

Jak rozdělí exekutor peníze, které vymohl od dlužníka?

Mohl by mi někdo vysvětlit, jakým způsobem rozděluje exekutor vymožené peníze?

Např.:

  • původní dluh (nezaplacená faktura) 50.000,–Kč + úroky 5.000,–Kč
  • náklady řízení (soudní poplatek a advokát) 10.000,–Kč
  • odměna exekutora 20.000,–Kč

tj. celkem 85.000,–Kč

Exekutor vymohl na srážkách z dlužníkovy mzdy 40.000,–Kč, žádné další příjmy ani majetek nelze postihnout.

Jaký bude postup rozdělení peněz? Existují nějaká pravidla?

Děkuji.
Doplňuji:
Prohledával jsem internet několik hodin, ale nic konkrétního jsem nenašel. Většina vyhledaných výrazů skončila u rozdělování výtěžku dražby a to ještě jen v obecné a nekonkrétní rovině.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, JájsemRaibek, zzzlatokopka před 3302 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nejsem si jist, ale dle mého názoru to proběhne takto:
vymoženo 40.000,–
odměna exekutora –20.000,–
náklady řízení –10.000,–
oprávněnému zašle zbývajících 10.000,– s tím, že další majetek nelze postihnout. Hlavní je, že on se nažere.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Já si taky myslím, že nejprve uspokojí přednostní pohledávky, to je on a soud a pak co zbyde rozdělí pro oprávněné.

Mezi ty přednostní pohledávkymyslím si patří všechny dluhy vůči státu a snad i alimenty, ale nejsem si tím na 100% jistá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

zzzlatokopka: Já si taky myslím, že nejprve uspokojí přednostní pohledávky, to je on a soud…
Exekutor a ani soud nejsou přednostní pohledávky.

http://ok-pohledavky.cz/pred­nostni-a-neprednostni-pohledavky/

Daná exekuce je jen jeden druh a vnitřně se nedělí. Exekutor má za povinnost uspokojit pohledávky věřitele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Z vymoženého peněžitého plnění 40 tis. nemůže být odměna 20 tis., ale podle vyhlášky maximálně 6 tis. plus DPH. K tomu samozřejmě náhrady hotových výdajů, doručování atd. Polovinu si ale nemůže nechat, to je nesmyslný příklad.

před 3302 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek