bolak

Jak rozchodit nový disk?

koupil jsem si novej disk (po 15 letech) a už si nepamatuju co s tím :) Zatím jsem ho připojil, ve správci disků ho vidim jako „Disk 0“ s titulkem „Nepřiřazeno“.

Když na něj ťuknu pravým tlačítkem, zobrazí se mi následující nabídka > http://s0.uplo­ads.im/fBnt6.png , takže co s tím teď, co mám udělat, na co mám kliknout, koho mám uplatit?
Doplňuji:
Hamon: No podle velikosti disku.. to musí být disk 0 :) nebo jak jsi přišel na to že to disk 0 být nemůže?

Nejlepší odpověď
anonym

Zvol Jednoduchý svazek, naformátuj (asi NTFS), přiřaď písmeno – to je celé.
Případně si tady – http://suppor­t.microsoft.com/kb/3143­43/cs – přečti, co který ´typ´ svazku znamená.

Doplňuji:
Jo – případně můžeš ten fyzický HD rozdělit na několik logických jednotek.
Kdoví, co máš ´za lubem´…
😉

Další odpovědi
Hamon

Můžeš dát nový jednoduchý svazek. Ale pozor, Disk 0 to pravděpodobně nebude, to bude systémový disk. Tohle by měl být Disk 1 (nebo vyšší).
Doplňuji:
Neříkám, že je to nemožné, jen že je to nepravděpodobné. Není to prostě obvyklé, Windows obvykle přiřazují nulu systémovému disku.
Ale jak přesně přiřazují, to se mi fakt hledat nechce.

anonym

Klidně může být nový disk Windowsem připojen jako „Disk 0“…
Win totiž disky připojuje v závislosti na tom, jak rychle se načtou – a ten nový je evidentně rychlejší…
😉
Pokud ti to nebude dělat problémy při bootu – rychlejší načítání sekundárního (non-system) disku BIOSem, je to fuk…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Nějak se mi přízpěvky do diskuse nakazily schízou…
😉
Prosím o smazání jednoho z nich…